Україна і світ

Лукашенко: РФ натякала Білорусі на створення союзу в обмін на єдині ціни на енергоносії

Глава білоруської держави переконаний, що ані білоруський, ні російський народи ніколи не захочуть, щоб їхні країни об’єдналися в одну державуПрезидент Білорусі Олександр Лукашенко повідомив, що на переговорах у Сочі російська сторона подавала натяки на необхідність приєднання Білорусії до РФ в обмін на єдині ціни на енергоносії. Про це Лукашенко заявив на зустрічі з колективом Світлогірського ЦКК 14 лютого, передає кореспондент БЕЛТА.

“Нічого зайвого не вимагаємо. Але нам кажуть: ми різні країни – натяк на те, що треба, щоб були однією країною. А як можна мати одну країну з Росією?”, – зазначив Лукашенко.

Глава білоруської держави переконаний, що ані білоруський, ні російський народи ніколи не захочуть, щоб їхні країни об’єдналися в одну державу.

Лукашенко констатує, що на його країну в РФ починають тиснути в різних галузях економіки.

“Вже кажуть: вступайте в Росію, тоді ми вам поставимо запчастини, тоді будуть інші ціни на нафту і газ. А чи будуть ще? Ось в чому питання”, – каже білоруський президент.

7 лютого президенти Росії та Білорусії Олександр Лукашенко і Володимир Путін на переговорах у Сочі погодили ціни на нафту та газ. Мінську не вдалося домогтися знижки на російську нафту. Заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак повідомив, що ціна нафти лишатиметься ринковюї. Поставки природного газу будуть здійснюватися за цінами на рівні 2019 року – 127 доларів за 1 тисячу кубометрів.

Росія припинила постачати нафту Білорусі на початку 2020 року, а договір на поставку газу завершується наприкінці лютого. Лукашенко раніше звинувачував Москву в завищенні цін на паливо і політичний тиск.

Джерело: www.112.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Теги
Back to top button
Facebook
Close