PRESS ЦЕНТР

Луцька міська рада закликає владу підтримати проєкт закону про публічні закупівлі

Луцька міська рада закликає владу підтримати проєкт закону про публічні закупівлі

Депутати Луцької міської ради звернулися до Президента України та Верховної Ради України стосовно підтримки та необхідності прийняття проєкту закону про публічні закупівлі щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості шляхом запровадження механізму локалізації товарного виробництва.

Про це йшлося 29 липня під час засідання 89-ї позачергової сесії Луцької міської ради.

На розгляд депутатів винесли проєкт рішення про звернення Луцької міської ради до Президента України, Верховної ради України стосовно підтримки та необхідності прийняття проєкту закону про публічні закупівлі щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості шляхом запровадження механізму локалізації товарного виробництва.

Радник міського голови, депутат Ігор Поліщук повідомив, що до міськради звернулося Волинське обласне відділення організації роботодавців, зокрема голова правління Петро Пилипюк, з пропозицією прийняти проект рішення, який стосується неприйняття в другому читанні проєкту закону про внесення змін до Закону України про публічні закупівлі щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості.

Суть проєкту закону полягає в тому, що при публічній закупівлі засобів залізничного громадського транспорту, комунальної спецтехніки та енергетичного обладнання замовник зобов’язаний купляти продукцію в учасників, які досягли визначеного ступеню локалізації. Актуальність прийняття цього проєкту рішення визначається тим, що понад 50% українського ринку продукції машинобудування контролюється імпортерами. Українська промисловість продовжує стрімко занепадати, в окремих секторах наближаючись до точки неповернення, – зазначив Ігор Поліщук та додав, що автори цього закону прогнозують створення в найближчі роки 62 тисяч робочих місць та зростання ВВП на 4%.

З його слів, локалізація – найшвидший шлях до залучення інвестицій, в нашому регіоні це можна зробити шляхом підтримки місцевих виробників.

Наприклад, компанія «Богдан» є виробником автобусів та тролейбусів. На підприємстві готові збільшити лінію виробництва й відповідно створити нові робочі місця. Це дасть зростання надходжень до бюджету, адже завод сплачує нам ПДФО, інші податки, – сказав посадовець.

Депутати підтримали звернення.

У тексті звернення йдеться про те, що локалізація – чи не єдиний шлях та можливість для України справжньої кооперації з світовими виробниками та включення до виробничих ланцюгів. Сьогодні в українських трамваях, тролейбусах, швидкісних та дизельних потягах, пожежних машинах та комунальній техніці, каретах швидкої допомоги, турбінах та компресорах від 20 до 70 відсотків комплектації світових лідерів машинобудування. Необхідно стимулювати приплив коштів у власну економіку та робочі місця, а не дарувати їх через купівлю імпорту іноземним компаніям. За умови впровадження стимулів для здійснення публічних закупівель у компаній, що працюють в Україні, саме ці кошти можуть стати основним ресурсом для інвестицій, а отже і довготривалого економічного розвитку. 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Західноукраїнський інформаційний портал PRESS-ЦЕНТР © 2014
04.08.2020

Back to top button
Close