Лобно-скронева деменція виявлена у Брюса Вілліса: причини, симптоми, лікування
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2023/02/bruce-willis-gc3de902d3_640-e1676639662657.jpg)
Як повідомила сім’я 67-річного Брюса Вілліса, ще навесні 2022 року акторові діагностували афазію, через яку з’являються труднощі з промовою. Однак хвороба прогресувала, і тепер лікарі поставили більш чіткий діагноз — лобно-скронева деменція.
Лобно-скронева деменція відноситься до групи захворювань, викликаних прогресуючою втратою нервових клітин в лобових частках головного мозку (областях за чолом) або його скроневих частках (областях за вухами)
Пошкодження нервових клітин, викликане лобно-скроневою деменцією, призводить до втрати функції в цих областях мозку, що в різному ступені викликає труднощі з відтворенням або розумінням мови.
Зараз дивляться
Лобно-скроневу деменцію раніше називали хворобою Піка на честь Арнольда Піка, доктора медицини, який у 1892 році вперше описав пацієнта з чіткими симптомами, що впливають на мову. Деякі лікарі досі використовують цей термін.
Поведінковий варіант лобно-скроневої деменції характеризується вираженими змінами особистості і поведінки, які часто виникають у людей віком 50-60 років, але можуть розвинутися вже у віці від 20 до 80 років. Втрата нервових клітин найбільш помітна в областях, які контролюють поведінку, судження, емпатію.
Лобно-скронева дегенерація успадковується приблизно в третині всіх випадків. Специфічних методів лікування не існує. Однак існують ліки, які можуть зменшити збудження, дратівливість та/або депресію.
Протягом багатьох років у людей з лобно-скроневою деменцією спостерігається м’язова слабкість і проблеми з координацією, через що вони потребують інвалідного візка або прикуті до ліжка. Ці проблеми з м’язами можуть спричинити труднощі з ковтанням, жуванням, рухом та контролем сечового міхура та/або кишечника.
Зрештою, люди з лобно-скроневою дегенерацією гинуть через фізичні зміни, які можуть спричинити інфекції шкіри, сечовивідних шляхів та/або легень.
Джерело: alzheimers-dementia
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-02-17 15:23:46