Україна і світ

Літаюча платформа і роботи: У Парижі пройшов військовий парад на честь Дня взяття Бастилії

У параді взяли участь близько 4300 військовослужбовців, 196 автомобілів, 237 коней, 69 літаків і вертольотів 39

Джерело: 112.ua

Літаюча платформа і роботи: У Парижі пройшов військовий парад на честь Дня взяття Бастилії

Сьогодні на Єлисейських полях у Парижі відбувся традиційний військовий парад на честь Дня взяття Бастилії. Про це повідомляє кореспондент “112 Україна“.

Як повідомляється, головне державний свято почали відзначати ввечері. Військовий парад з нагоди 230-ї річниці взяття Бастилії прийняв Емануль Макрон. До президента Франції Еммануелю Макрону, який спостерігає за парадом на Єлисейських полях, приєдналися лідери ряду країн ЄС, в тому числі канцлер Німеччини Ангела Меркель.

В повітряній частині параду французька пілотажна група випустила над Єлисейськими полями смужки диму, пофарбованого в кольори прапора Франції.

Французький винахідник Франки Запата пролетів над Парижем на власній розробці — ховерборде Flyboard Air (літаюча платформа для солдатів, обладнана п’ятьма невеликими реактивними двигунами).

Під час параду по центру Парижа промарширували “європейські війська” – військові з Європейської ініціативи військового втручання, створеної за ініціативою 10 європейських країн.

Як повідомляє France24, в параді взяли участь близько 4300 військовослужбовців, 196 автомобілів, 237 коней, 69 літаків і 39 вертольотів.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, серед інших представлених інновацій був продемонстрований колісний робот Stamina, розроблений франко-німецьким НДІ “Сен-Луї”. Він здатний переміщатися без використання супутникового навігатора, аналізуючи зображення навколишнього оточення і порівнюючи із закладеною в його пам’ять інформацією. Це необхідно на випадок постановки сильних електронних перешкод, глушащих всі сигнали на полі бою. Не виключається, що на основі Stamina надалі будуть створені багатоцільові роботизовані системи сухопутних сил Франції.

Також був показаний робот Colossus, який вже в цьому році допомагав пожежникам гасити вогонь у соборі Паризької Богоматері. Він може легко долати складні перешкоди, зображення з його телекамери оперативно передаються на дисплей оператора.

У небі над Єлисейськими Полями пролетів і безпілотний літальний апарат Black Hornet. Це вкрай мініатюрне розвідувальне пристрій. Його довжина — всього 16 см, а мас — 33 грами. Французькі збройні сили з 2016 року активно використовують цю норвезьку розробку в ході операції “Бархан” по боротьбі з ісламістськими терористами в зоні країн Сахеля. Безпілотник здатний знаходитися в польоті протягом 25 хвилин і пролетіти до 25 км, перебуваючи на відстані до 2 км від оператора.

Джерело: www.112.ua

Close