Суспільне мовлення

Ліквідовують наслідки витоку газу та підраховують збитки: ситуація у селі Розвадів на Львівщині

У селі Розвадів на Львівщині почали ліквідовувати наслідки витоку газу, який трапився вночі з 26 на 27 квітня. За допомогою техніки там почали знімати шар глини та намулу із дворів та вулиць села. Як повідомив заступник керівника Львівської ОВА Андрій Годик, у селі відновили електропостачання, але ще не повернули газопостачання.

Напередодні уночі через витік газу на території шести домогосподарств утворилися своєрідні “гейзери” із суміші води та газу. Один із них утворився на подвір’ї Ярослава Лашківа, пошкодив хлів і підмив фундамент будинку його родини.

Ярослав Лашків. Суспільне Львів

“Гейзер тут був десь 5 метрів. Вода фонтанувала, булькотіла, долітала догори, вилітала вся вода з газами і було чути запах сірководню. Воно йшло сюди, під хату найбільше”, — каже мешканець Розвадова Ярослав Лашків.

Зараз там залишились замулена земля, відмітка на стовпі, куди дісталась вода. Ольга Лашків каже, що зараз у будинку утворюються тріщини і жити там небезпечно.

“Ми тікали з хати, діти півтора і 7 років. Ми дітей побудили, ми втікали, діти плакали. Воно тріскає, я підійшла і чую, що стіна тріщить. Навіть 5 хвилин не минуло і знову тріщини”, — каже Ольга Лашків.

Ліквідовують наслідки витоку газу та підраховують збитки: ситуація у селі Розвадів на Львівщині

Ольга Лашків. Суспільне Львів

Як розповідають мешканці Розвадова Суспільному, розглядають причину того, що сталось у діяльності бурової газової вишки неподалік.

“Всі прекрасно знають, що сталося. Якби не бурова вишка, то цього не було б. Розумієте, вони два роки ходили, вони заміряли, де є газові родовища, де ті сховища. Там де в нас вибило, вони там були”, — каже мешканка Розвадова Ольга Лашків.

Газовидобувна компанія “Горизонти” надала техніку, яка зараз ліквідовує наслідки витоку. Геолог цієї компанії Володимир Пилипів пояснює викид геологічними особливостями території навколо. Зараз роботу бурової зупинили.

Ліквідовують наслідки витоку газу та підраховують збитки: ситуація у селі Розвадів на Львівщині

Село Розвадів. 28 квітня. Суспільне Львів

“Виділення газу на поверхню землі фіксували впродовж багатьох років, і в 1940-х, 1950-х роках. І, навіть, торік, коли борувалася свердловина на воду, стався викид газу. Але це було на локальній частині і він припинився. Ми якраз почали працювати на тій території і він проявився у вигляді “грифонів” та нашкодив і спорудам, і городам”, — каже геолог бурової компанії “Горизонти” Володимир Пилипів.

За словами заступника керівника Львівської ОВА Андрія Годика, у Розвадові відновили електропостачання, але ще не відновили подачу газу. У два найбільш пошкоджені будинки мешканцям поки не рекомендують повертатись. З’ясовує, що сталось створена комісія ТЕБ і НС, вона ж опрацьовує і обліковує розмір збитків.

Ліквідовують наслідки витоку газу та підраховують збитки: ситуація у селі Розвадів на Львівщині

Розвадів. 28 квітня. Суспільне Львів

“Важливо, щоб ми розуміли причину у зв’язку з чим це все відбулось. Одна із причин — це проведення робіт по бурінню газової свердловини приблизно за півтора кілометри від цього місця. Зараз ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію документально не вдалося”, — розповів заступник керівника Львівської ОВА Андрій Годик.

Також він додав, що компанія готова відшкодувати збитки.

Ліквідовують наслідки витоку газу та підраховують збитки: ситуація у селі Розвадів на Львівщині

Розвадів. 28 квітня. Суспільне Львів

“Варто віддати належне, що підрядна організація, яка здійснює ці роботи і замовник, який замовив вказану підрядну організацію для буріння свердловини, готові відшкодувати збитки після того, як вони будуть встановлені документально”, — додав Андрій Годик.

Результати роботи комісії, за словами Андрія Годика, зокрема, розмір збитків, мають оприлюднити у суботу, 29 квітня.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Що відомо

  • В ніч з 26 на 27 квітня у селі Розвадів Стрийського району стався витік газу. На території шести домогосподарств природний газ виходив з під-землі. Через це утворилися своєрідні “гейзери”.
  • 29 людей, зокрема 9 дітей, відселили до родичів. Газопостачання до села тимчасово припинили.
  • На місці відбулося засідання місцевої комісії ТЕБ та НС.


Джерело: Суспільне мовлення України