Суспільне мовлення

Лікар зі США волонтерить на львівському вокзалі

Лікар зі США Андрій Логінський волонтерить на львівському вокзалі. Чоловік приїхав до Львова пів року тому. Спочатку навчав тактичній медицині, а тепер зустрічає українців, які приїжджають евакуаційними потягами. А ще збирає гуманітарну допомогу та відправляє на Схід.

Андрій Логінський — американець українського походження. Чоловік народився та все життя прожив у Детройті.

“Я народився в США, але я є українська діаспора, двоє моїх дідусів народилися у Львівській області і виростили мене, як українця в Америці”, — говорить волонтер Андрій Логінський.

Сімейний лікар зі США волонтерить на львівському вокзалі. Фото: Андрій Логінський

В Америці Андрій ходив до української недільної школи, а також до Пласту, тож добре знає українську мову, культуру та історію. Зараз йому 33 роки. І відколи в Україні розпочалося повномасштабне вторгнення він волонтерить. Спочатку Андрій допомагав у гуманітарному штабу в Детройті, там діаспора збирала і надсилала допомогу для українців.

“Все життя моя родина вчила мене підтримувати Україну і, коли це починалось (повномасштабне вторгнення, — ред. ), я кожен день читав про це і це було дуже емоційно для мене”, — каже волонтер Андрій Логінський.

Сімейний лікар зі США волонтерить на львівському вокзалі

Андрій у вишиванці (праворуч). Фото: Андрій Логінський

Андрій вирішив допомагати українцям. Спочатку він волонтерив в Бухаресті на вокзалі, де зустрічав українських біженців. Потім поїхав до Польщі, де надавав медичну допомогу разом з іншими лікарями в одному з прихистків для українських біженців. А останні півроку живе у Львові. Перший місяць Андрій навчав тактичній медицині, а тепер вже п’ятий місяць волонтерить на вокзалі, зустрічає людей, які приїжджають евакуаційними потягами.

“Ми вітаємо людей з окупованих територій, роздаємо гуманітарну допомогу, медико-психологічнону допомогу, допомагаємо з валізами, допомагаємо маломобільним, все що потрібно”, — каже Андрій Логінський.

Сімейний лікар зі США волонтерить на львівському вокзалі

Евакуація маломобільних людей до Німеччини. Фото: Андрій Логінський

Також Андрій двічі як медик супроводжував українців до Німеччини. А ще збирає і відправляє гуманітарну допомогу в прифронтові регіони України.

“Ця війна — це тепер найголовніша річ в моєму житті, я хочу допомагати людям”, — додає чоловік.

Окрім Андрія зараз у команді волонтерів медико-психологічної допомоги на залізничному вокзалі у Львові є 25 іноземців. Серед них — Грег Кайзе. Він приїхав зі США тиждень тому. Там працював в ресторані кухарем, тому у Львові спочатку готував їжу для переселенців, а зараз почав волонтерити і допомагати українцям на вокзалі.

“Це те, що я зараз можу робити, хоча я цього ніколи не робив. Далі я планую їхати допомагати на Схід”, — говорить волонтер зі США Грег Кайзе.

Сімейний лікар зі США волонтерить на львівському вокзалі

Волонтер зі США Грег Кайзе. Фото: Суспільне Львів

Загалом зараз на вокзалі працює 150 волонтерів. Все частіше до команди долучають іноземці, розповідає координаторка медико-психологічної допомоги Роксолана Шолудько.

“Це є друзі тих волонтерів, які були попередньо у нас. Вони повертаються у свою країну, розповідають про нашу службу і повертаються до нас, але вже не самі, а зі своїми друзями. Також багато волонтерів відгукуються через те, що хтось з їхніх родичів були українцями і вони бачать ці новини. І це дуже класно що за тисячі кілометрів від України вони відчувають оцей вогонь в серці та об’єднуються тут заради допомоги”, — каже координаторка волонтерів медико-психологічної допомоги Роксолана Шолудько.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram


Джерело: Суспільне мовлення України