Україна і світ

Курс долара у грудні 2024: чого очікувати на валютному ринку до кінця року

В останній місяць поточного року ситуація на валютному ринку буде до міри прогнозованою: Національний банк залишить чинним режим керованої гнучкості, що фактично унеможливлює будь-які стрімкі курсові зміни завдяки рівновазі між попитом і пропозицією. Курс може як зростати, так і знижуватися, але без аритмії.

Про це у коментарі Фактам ICTV зазначив віцепрезидент Асоціації українських банків, голова правління Глобус банку Сергій Мамедов.

Яким буде курс долара у грудні

За словами Сергія Мамедова, Нацбанк, як основний гравець ринку, може продовжити тактику на мінімізацію впливу інфляції на курсові показники. Цілком можливо, що всупереч інфляційним прогнозам (наприкінці року інфляція може сягнути 10% за рік) курсові зміни будуть більш м’якими й менш помітними, ніж очікувалося.

– Загалом ми очікуємо, що у грудні курс долара США може зрости в середньому від 0,2-0,3% до 0,5-0,8%. Поточні ж коливання на міжбанку на кінець 2024 року можуть опинитися в коридорі 41,6-41,8 грн/$.

Нагадаю, що, згідно з прогнозами, очікуваний офіційний курс долара наприкінці року може становити 42,1 грн/$. Водночас цілком можливо, що курс дещо не дотягне до цієї позначки, сягнувши 41,8 грн/$, – наголосив Сергій Мамедов.

Тож річне зростання курсу долара може становити 10%.

Ситуація на готівковому ринку: чого очікувати

Щодо ситуації на готівковому ринку, то не виключено, що баланс між попитом і пропозицією досягнеться природним шляхом.

За словами віцепрезидента Асоціації українських банків, на фоні різдвяно-новорічних приготувань може зрости кількість громадян, які захочуть продати частину валютних заощаджень. Натомість зросте й кількість тих, хто наприкінці року, отримавши річні дивіденди та премії, вирішать вкласти їх у купівлю валюти.

– Тому ми не виключаємо, що на готівковому ринку може встановитися тимчасовий паритет між продавцями та покупцями, що зменшить курсові рухи, – говорить Сергій Мамедов.

Фактори, що впливають на курс долара

Серед основних факторів, що впливатимуть на валютний ринок, варто виокремити такі:

  • Стратегія Нацбанку з врівноваження попиту та пропозиції – дія режиму керованої гнучкості (завдяки валютним інтервенціям вдається гасити ажіотаж, який може тиснути на курсоутворення).
  • Обсяг міжнародних валютних резервів формується переважно з експортних операцій.
  • Обсяг отримуваної міжнародної фінансової допомоги з проєкцією на 2025 рік.
  • Загальна економічна ситуація в Україні та рівень інфляції.
  • Ситуація в енергетиці: можливі нові виклики не лише для споживачів, а й для бізнесу (перебої з енергопостачанням можуть суттєво ускладнити роботу підприємців).

На валютний ринок значно впливає й ситуація на фронті.

– Звісно, наразі важко врахувати всі чинники, що можуть вплинути на валютний ринок. Крім того, війна триває, а її подальший перебіг важко спрогнозувати. Водночас стратегія Нацбанку є зваженою та ефективною. А це може стати головним джерелом для більш оптимістичних прогнозів для валютного ринку вже на 2025 рік, – підсумував Сергій Мамедов.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Раніше Факти ICTV дізнавалися, чому євро падає в ціні та чого очікувати від європейської валюти до кінця року. 

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-26 17:47:00