Україна і світ

Криклій прокоментував протести моряків проти реформи підтвердження кваліфікації

Міністерство інфраструктури не планує скасовувати реформу системи дипломування моряків, незважаючи на протести.
Про це міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив на своїй сторінці в Facebook у відповідь на вимоги з боку мітингувальників, які пролунали під час протестів проти корупції в сфері дипломування моряків 25 січня.

Криклій прокоментував протести моряків проти реформи підтвердження кваліфікації

– Підтвердження стажу за записом у послужний книзі моряка – це не реформа, а перерозподіл корупційних потоків від інспекції до крюїнгу. Тому що запис легко підробити, немає реєстрів, що дають змогу верифікувати таку інформацію, – наголосив міністр.

Криклій також заявив, що з повагою ставиться до конституційного права на протест, якщо на нього справді виходять моряки.

За словами міністра, Мінінфраструктури бачить реформу системи дипломування моряків такою:

– ліквідація корумпованої інспекції;
– впровадження автоматизованої системи тестування моряків без участі людини-екзаменатора;
– CES (загальноприйнята у світі система тестування моряків) як основа тестової системи;
– повноцінна робота електронного кабінету моряка.

Міністр також зазначив, що рішення про ліквідацію інспекції дипломування моряків оскаржують у суді за позовом колишнього співробітника.

В Одесі моряки перекрили трасу на Київ

В Одесі 25 січня моряки вийшли на акцію протесту проти корупції у сфері дипломування працівників морського транспорту. Вони перекрили трасу сполученням Одеса-Київ.

За словами моряків, кожні п’ять років вони повинні оновлювати сертифікати або підвищувати кваліфікацію, але самостійно скласти тести нереально, і доводиться давати хабар від $3 до $8 тис. Інакше їх не пустять на рейс.

Моряки виступають за відставку міністра інфраструктури України Владислава Криклія, а також виконувача обов’язків голови Держслужби морського та річкового транспорту України Андрія Глазкова.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-01-27 13:24:01

Back to top button