Україна і світ

Кремль може оголосити тотальну мобілізацію після виборів-2024 – Данілов

1

Фото: Апарат РНБО

Росія не збирається відмовлятися від мети захопити Україну і готується до тривалої війни. А тому після президентських виборів-2024 в РФ можуть оголосити масштабну мобілізацію.

Про це заявив секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов під час виступу на Halifax International Security Forum.

Він зазначив, що стратегічні цілі РФ є докорінно протилежними українським. Агресор хоче знищити Україну як державу та поглинути український етнос у рамках “руського миру”.

Зараз дивляться

– Кремль не збирається відмовлятися від цієї мети, готується до тривалої війни…Економіка країни все більше переходить на військові рейки. Можлива тотальна мобілізація після президентських виборів 2024 року, – наголосив Данілов.

Секретар РНБО звернув увагу, що Росія змогла адаптуватися до війни та постійно вливає кошти в сферу оборони. Крім того, РФ виявилася стійкішою до санкцій Заходу, ніж очікувалося.

Данілов додав, що чергові президентські вибори в РФ 17 березня 2024 року стануть “знаковою датою” для Кремля. Після переобрання, “інтронізації” диктатора Володимира Путіна відбудеться “цементування режиму”. Його руки “по суті будуть розв’язані”.

– Тому в України та світової спільноти є 3-4 місяці для відповідної підготовки, – попередив секретар РНБО.

Данілов закликав до посилення військово-технічної та фінансово-економічної допомоги Україні з боку союзників. Водночас допомога не може бути дозованою, обмеженою та невчасною.

Данілов додав, що метою має бути деокупація всієї території України у кордонах 1991 року та убезпечення від повторення агресії у майбутньому.

Він зазначив, що не потрібно схиляти Україну до переговорів із РФ. Натомість демократичний світ має дати агресору “жорстку відповідь”, оскільки Росія розуміє лише мову сили.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Розпад РФ як спосіб запобігання агресії

Секретар РНБО висловив думку, що найбільш ефективним способом зупинити агресора буде розпад Росії на кілька частин.

– Реальне майбутнє РФ є туманним. Але в нинішньому імперському вигляді вона буде становити загрозу сусідам, Європі та світовому порядку. Ми вважаємо, що найбільш ефективним способом унеможливлення повторної агресії є контрольована декомпозиція Росії на декілька частин, – повідомив він.

Олексій Данілов пояснив, що це автоматично призведе “до демонтажу путінського режиму, десуверенізації РФ”, до її демілітаризації та денуклеаризації.

За його словами, уже зараз світова спільнота має шукати відповіді на складні запитання. Наприклад, як після фрагментації Росії мінімізувати ядерні ризики, запобігти розповсюдженню біологічної, хімічної та іншої зброї масового ураження.

А також що робити з потоком біженців із РФ та як взаємодіяти з новими територіальними утвореннями “на теренах Росії”.

– Відповіді на ці запитання і рішення мають бути знайдені спільними зусиллями і в найближчий час… Якщо не відбудуться зміни у ставленні Заходу до Росії, зміни у самій Росії, то через 15-20 років світ очікує нова “вісь зла”, до якої увійдуть не тільки КНДР, Китай, Іран та РФ, але й деякі європейські країни, – переконаний Данілов.

Мобілізація в РФ: що відомо

В українській розвідці заявляли, що процес мобілізації в РФ не припинявся та триває вже понад рік. Вона відбувається приховано для поповнення втрат в Україні.

Офіційно агресор оголошував так звану часткову мобілізацію восени 2022 року. Тоді до армії призвали близько 300 тис. осіб, однак реальні цифри можуть бути більшими.

У британській розвідці зазначали, що до президентських виборів у РФ Кремль навряд чи проводитиме чергову хвилю мобілізації.

За даними західних посадовців, РФ уже втратила у війні проти України від 300 до 400 тис. убитими та пораненими.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-20 18:47:42

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин