Львівський портал

Кравченко про побиття працівників НАБУ під час обшуків: Відкрито кримінальне провадження

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом побиття співробітника Національного антикорупційного бюро України під час обшуків 21 липня. Наразі тривають слідчі дії. Про це пише Українська правда, посилаючись на слова генпрокурора Руслана Кравченка під час брифінгу у середу, 23 липня. 

Зокрема, Кравченко розповів, що дізнався про те, що один із працівників НАБУ прийшов до поліції писати заяву за фактом побиття під час обшуків.

«Я дізнався, що один із працівників НАБУ прийшов до Соломʼянського районного управління поліції писати заяву. Я сказав зареєструвати кримінальне провадження за тим фактом, що співробітники СБУ могли нанести тілесні ушкодження під час проведення слідчих дій», – зазначив генпрокурор.

Він також уточнив, що станом на зараз проводяться слідчі дії і правоохоронці допитують всіх учасників інциденту.

Раніше Львівський портал повідомляв, що керівник Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос заявив, що під час обшуків, які проводила СБУ 21 липня, троє співробітників отримали тілесні ушкодження різної тяжкості, однак їм перешкоджали зняти побої.

Передісторія

Нагадаємо, 21 липня СБУ разом із Офісом генпрокурора провела масштабні обшуки у детективів НАБУ в межах операції з «нейтралізації російського впливу» на бюро.

А вже 22 липня Верховна Рада у турборежимі винесла на розгляд та ухвалила в цілому скандальний законопроєкт, який ліквідовує незалежність антикорупційних органів, САП і НАБУ, і натомість підпорядковує їх генпрокурору України.

За закон проголосували 263 народних депутати, зокрема й низка зі Львівщини. Поіменний результат голосування доступний за цим посиланням.

Відразу після ухвалення законопроєкт негайно підписав голова ВРУ Руслан Стефанчук і передав його на підпис президенту. Володимир Зеленський, незважаючи на заклики НАБУ, САП та громадськості, все-таки підписав закон.

На мирні акції протесту проти скандального закону раптом вийшли українці у Києві, Львові, Дніпрі та в інших містах. На них президент жодним чином публічно не відреагував, а в своєму зверненні, записаному вночі, запевнив, що антикорупційні органі в Україні працюватимуть, просто їх треба «очистити від російських впливів».

Закон оперативно опублікували в «Голосі України» у день ухвалення. Таким чином він відразу вступив у дію.

Ще до голосування у Верховній Раді в Єврокомісії висловили стурбованість ситуацією довкола НАБУ і САП. Там заявили, що ці органи мають вирішальне значення для програми реформ України і повинні діяти незалежно, щоб боротися з корупцією та підтримувати довіру громадськості. Схвалення законопроєкту у парламенті викликало занепокоєння комісарки з питань розширення ЄС Марти Кос.

В Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) попередили Київ, що атака на антикорупційні органи негативно вплине на оборонні інвестиції в Україну та на фінансування відбудови.

Тим часом деякі нардепи вже анонсували подання до Конституційного суду України для скасування цього скандального закону.

Водночас НАБУ та САП 23 липня виступили з публічними заявами, у яких закликали повернути гарантії незалежності цим інституціям на законодавчому рівні.

Фото: УП



Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-23 17:22:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин