Україна і світ

Краще, ніж дома, не буде: Зеленський розповів, що дозволить українцям повернутися

Тривалість війни та терміни повернення українців на Батьківщину залежать від кількох факторів.

Про це під час спільного брифінгу з прем’єр-міністром Ірландії Міхолом Мартіном заявив президент України Володимир Зеленський.

— Це не зовсім конфлікт і вже не військовий конфлікт – відкрита терористична акція з боку РФ. І навіть війною складно назвати, враховуючи ті наслідки… те що робили ці люди або нелюди, військові РФ з цивільними людьми нашої держави.

І від цих наслідків, мені здається, сьогодні залежить, чи довго буде ця війна, чи зрозуміє РФ, що вона накоїла. Коли вона це зрозуміє остаточно і почне залишати нашу територію, – сказав він.

Водночас президент зазначив, що перший фактор – “дуже гуманний момент”, в який він не дуже вірить. Другим чинником, за словами президента, є те, як світ тисне на Росію та “витісняє її з нашої землі”.

— Ми – на полі бою. Весь світ – санкційно, політично, а також допомогою та швидким постачанням нам зброї, посилюючи нас, і все це роблячи саме разом. Тому відповідь на це питання залежить від нас всіх, як швидко ми зможемо це зробити і як швидко ми змусимо Росію думати про мир, тому що ми вважаємо, що вони навіть не почали про це думати, – пояснив Зеленський.


Повернення українців додому, залежить і від безпекової ситуації в нашій країні, в тому числі від ракетних ударів.

— Вже ніхто не чекає на ту чи іншу авіацію, але ми всі розраховуємо і маємо підтвердження, поки що теоретичне, але розраховуємо на прибуття в Україну потужних air defense system. Це важливо. Тому що це дасть змогу повернутися додому жінкам, дітям, – пояснив глава держави.

Він підкреслив, що повернення в Україну залежить від самих громадян, тому що “велика кількість людей розуміють, що краще, ніж дома, не буде, і тому вони повертаються”.

Сьогодні, 6 липня, з візитом до Києва на запрошення президента України прибув прем’єр Ірландії Міхол Мартін. Він відвідав зруйновані росіянами міста у Київській області – Бородянку, Бучу та Ірпінь.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-07-06 21:47:45

Back to top button