Козицький хоче, щоб вулицю Винниченка у Львові перейменували

Голова Львівської ОВА Максим Козицький звернувся до міської ради з пропозицією перейменувати вулицю Винниченка у Львові, де розташована й очолювана ним адміністрація. Про це він повідомив у соцмережах.
«Звертаюся з такою пропозицією до Львівської міської ради як львівʼянин та очільник Львівської ОВА, яка розташована на цій вулиці. Відповідно до чинного законодавства, саме орган місцевого самоврядування має такі повноваження», – зазначив Козицький.
Для перейменування вулиці він наводить аргументи неоднозначної оцінки політичної діяльності Володимира Винниченка:
- прихильник автономії України у складі росії;
- критикував політиків-самостійників, зокрема Миколу Міхновського, неодноразово конфліктував зі Симоном Петлюрою щодо самостійництва;
- був відвертим противником створення української армії;
- був переконаним комуністом, і навіть організував у Відні закордонну групу українських комуністів;
- після того, як більшовики окупували Україну, активно співпрацював з московською владою, навіть бувши за кордоном;
- його утопічні заклики до московської влади щодо українізації та літературний спадок є непорівнянними з тією шкодою, якої він заподіяв українській державності в період Перших Визвольних Змагань.
Козицький підкреслив, що топоніми – це важлива частина інформаційної безпеки держави та ідеологічні маркери, на яких виростають діти.
«Допускати далі існування тих, які вшановують ворогів української державності та колаборантів, ми не маємо права», – зазначив очільник ОВА.
Він також закликав мешканців Львова пропонувати нові варіанти назви вулиці, яка повинна вшанувати особу або подію, що є символом української державності та важливих цінностей для України та українців.
Довідка
Фото: «Критика»
Володимир Винниченко (1880–1951) – український письменник, політик, перший голова уряду УНР.
Під час Української революції 1917–1921 років був одним із лідерів Центральної Ради, очолював Генеральний Секретаріат – перший український уряд – та був автором усіх чотирьох універсалів. Згодом став головою Директорії УНР.
У 1919 році Винниченко виїхав за кордон, де заснував Закордонну групу українських комуністів. За рік Винниченко відмовився від посади заступника голови Раднаркому УСРР із портфелем наркома закордонних справ.
У 1933 році виступив із відкритим листом до Політбюро Компартії СРСР, де звинуватив Сталіна і Постишева в організації Голодомору.
Окрім політичної діяльності, був відомим літератором і художником. Автор першого українського науково-фантастичного роману «Сонячна машина».
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-04-16 17:46:00