Україна і світ

Ковідна вечірка Джонсона. Чи справді британські ЗМІ ефективніші за детективів

У Великій Британії кар’єру політика обриває одне фото. Або одна стаття. Між владним олімпом і пресою точиться багаторічне змагання, яке більше схоже на полювання. Мас-медіа тонко натякають, що у політиків занадто багато спокус, тому журналісти стежитимуть з-за кожного рогу та шпаринки. Ця увага часто надмірна, але суспільство її виправдовує, адже британські ЗМІ часто ефективніші за детективів.

Скандал цього тижня. Газета The Guardian показала фото прем’єра Бориса Джонсона з вечірки в його урядовій резиденції на Даунінг стріт 15 травня. Тоді в країні був локдаун, діяли обмеження на кількість людей, які могли зібратися разом. А от прем’єр, його дружина та 17 урядовців організували пікнік з сиром та вином.

Цього тижня у парламенті Джонсон вибачався і взяв на себе відповідальність за вечірку. Опозиція вимагає відставки. І це цілком можливий сценарій.

Здавалося б, знаючи про бажання тамтешніх журналістів поставити собі ще один хрестик у графі збитих політиків, ті мали б діяти супер обачно.

І тут я згадав історію британського депутата Елліота Морлі. У 2009 році я в Лондоні знімав сюжет про те як Велика Британія запроваджує енергоощадні технології. Морлі говорив досить сухо і офіційно. І явно чекав на завершення розмови. Я розмірковував, як зробити наше інтерв’ю емоційнішим та цікавішим для українського глядача. Тож вирішив запитати, чи має він вдома хоч один девайс для заощадження енергії. Депутат розквітнув, з пристрастю розповів як переробляв свою оселю і як він радий бути в тренді сучасних змін.

Пройшло два роки. І я бачу заголовки британської преси. Викрито депутати, які витратили бюджетні кошти на особисті потреби, а потім подали запит на відшкодування.

Елліот Морлі виплатив іпотеку за будинок, а подав документи, щоб йому компенсували відсотки за кредитом, загалом на $47 тис. Бо, нібито, ще виплачує позику. Після викриття, депутат повідомив, що це помилка, адже саму іпотеку давно закрив і пообіцяв повернути гроші до бюджету. Вибачень було мало. Політична кар’єра з соромом закінчилася. А ще депутат провів 11 місяців у в’язниці. І такий крах за бажання заощадити не електрику.

Британські медіа мають свій рейтинг загублених політичних кар’єр. Але політики продовжують підкидати їм нову роботу. І навіть якщо Джонсон залишиться на посаді, ковідну вечірку йому згадуватимуть довго.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-01-14 20:45:32

Back to top button