Львівський портал

Компанії отримали доступ до купівлі української землі

1 січня 2024 року стартував новий етап запровадження закону «Про ринок землі», що відкривається для юридичних осіб. Також громадяни отримають право набувати у власність до 10 тис га землі, пише Економічна правда.

Ринок землі стартував 1 липня 2021 року. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю могли тільки фізособи – громадяни України з обмеженням 100 га.

Закон також забороняє купувати землю іноземцям: відповідно до закону, іноземці зможуть купувати українські землі тільки після ухвалення відповідного рішення на загальнонаціональному референдумі. Коли він відбудеться – не відомо.

За даними Прозорро.Продажі, юридичні особи тепер можуть брати участь в онлайн-аукціонах з продажу арештованих земель сільськогосподарського призначення, які реалізовують приватні та державні виконавці через електронну торгову систему.

Також з 1 січня 2024 року юрособи можуть конкурувати на торгах і в разі перемоги купувати ділянки сільгосппризначення, що продаються в системі приватними землевласниками.

Станом на початок січня 2024 року в державній системі Прозорро.Продажі оголошено понад 800 онлайн-аукціонів з продажу сільськогосподарських земель площею понад 73 тисячі га. Загальна стартова сума цих ділянок складає понад 204 мільйонів гривень.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтесь найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-01-02 22:02:24

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин