PRESS ЦЕНТР

Колишнього льотчика з Волині звинувачують у шпигунстві на користь Росії (ФОТО, ВІДЕО)

Колишнього льотчика з Волині звинувачують у шпигунстві на користь Росії (ФОТО, ВІДЕО)

Авіаштурмана який служив до 2004 року на військовому аеродромі Луцька, підозрюють у шпигунстві. Він не лише зливав Росії дані для авіаудару по аеродрому в мирному Луцьку, але й втягнув в це мережу інформаторів, серед яких – лучани. 

Про це йдеться у відеосюжеті ТСН від 22 березня.

Ще на початку місяця контррозвідники СБУ затримали під час перетину державного кордону керівника агентурної мережі ГУ Генштабу ЗС РФ – українського громадянина, колишнього військовослужбовця ЗС України. Це колишній льотчик Віталій Синельников.

Колишнього льотчика з Волині звинувачують у шпигунстві на користь Росії (ФОТО, ВІДЕО)

Чоловік намагався вивезти секретні документи – світлини ключового оборонного об’єкту на території Західної України, Луцького військового аеродрому. Тут дислокується 204-та севастопольська бригада, виведена з окупованого Криму.

Як зазначила речниця УСБУ у Волинській області Іванна Поліщук, дані, які вивозив Віталій Синельников, могли бути використані для проведення терористичного акту на території аеродрому. Так, він уже встиг передати інформацію про маршрути та координати, за якими можна завдати авіаційних ударів по режимному об’єкту.

Контррозвідники зацікавились Віталієм Синельниковим із початку війни на сході. Він вербував інформаторів і навіть створив цілу мережу з них. Окремих агентів серед авіаторів використовував «в темну». Один з них – луцький авіалюбитель Ілля Сметанін. Чоловік згадує, що прямих питань Синельников не задавав, натомість уточнював скільки бортів літає тощо. 

Західноукраїнський інформаційний портал PRESS-ЦЕНТР © 2014
23.03.2020

Back to top button
Facebook
Close