Україна і світ

Коли треба купатися у Чистий четвер

Здавна у Чистий четвер, який цьогоріч випадає на 29 квітня, було прийнято прибирати будинок і купатися. Але щоб по-справжньому відчути силу свята Великодня, треба скупатися до сходу сонця.

Факти ICTV зібрали для вас найпопулярніші поради і традиції для купання у Чистий четвер.

  1. Відразу після пробудження в Чистий четвер кожен із членів сім’ї має вмитися зі срібної монети або ложки. Вважається, що подібне умивання обдаровує людину міцним здоров’ям і красою. Хворих в цей день вмивають з позиченого у сусідів срібла.
  2. Вважається, що в Чистий четвер вода може змити всі гріхи і неприємності, які накопичилися за минулий рік. Також, щоб отримати всі ці переваги, необхідно під час купання читати молитви і просити Бога вигнати зі свого життя всі печалі і погані думки.
  3. Віряни радять купатися стоячи. А коли вода буде стікати, необхідно уявити, що це не просто вода ллється, а ллється чисте яскраве біле світло, яке легко змиває всю накопичену негативну енергію, очищаючи тіло і душу.
  4. У Чистий четвер радять обливатися холодною водою.

Також є спеціальна молитва для Чистого четверга, яку варто вимовляти під час купання:

– Як сповіді очищають, як вода змиває бруд, так і ти, Четвер, чистим будь. Очисти мене, раба(у) Божого(у), від усякого зла, від образи, від непослуху, від чужої хули, від поганого поговору, від злих розмов, від марних суперечок В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

Традиції та заборони на Чистий четвер

Чистий четвер – це останній четвер перед Великоднем, коли віряни згадують важливі події з життя Христа.

Традиційно щороку у цей день у церкві читають 12 Страсних Євангелій, де йдеться про страждання Ісуса перед стратою. Більше про традиції і заборони на Чистий четвер – читайте у нашому матеріалі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-28 15:01:01

Back to top button