Україна і світ

Коли рівень стресу зашкалює: як швидко зняти напад панічної атаки


Наша експертка, психологиня Вікторія Островська, розповіла все найважливіше, що потрібно знати про панічні атаки, і пояснила, як швидко зняти напад, що лякає.

Тривалий стрес

– Панічні атаки є наслідком стресу, що накопичився, і властиві тривожно недовірливим людям, – каже психолог.

Якщо людина перебуває в травмувальній події досить довго, організм дає нам сигнал, що нервова система перевантажена і потребує допомоги.

Самі по собі подібні напади не відбуваються просто так, завжди є пусковий механізм. Тому потрібно чітко розуміти, що саме спричиняє атаки: подія, яка не була опрацьована психологічно, чи накопичення стресу.

З панічними атаками не завадило б звернутися до психотерапевта, щоб лікар встановив причинно-наслідковий зв’язок панічних атак.

Як побороти психічну атаку

Під час панічних атак людині здається, що вона зараз помре, хоча насправді це не так.

– Панічна атака може наздогнати неочікувано і де завгодно, у таких випадках добре допомагає під язик Гідазепам, це швидка швидка допомога під час нападу, – пояснює експерт.

Але якщо ліків під рукою немає, потрібно:

  • сісти, а краще й лягти, і почати робити глибокі вдихи та видихи, доти, доки не зніметься внутрішнє напруження;
  • також потрібно випити воду повільними ковтками і подумки себе налаштувати на те, що зараз усе мине, що нічого страшного не трапиться;
  • якщо ви вдома, то варто заварити пустирник, також добре допомагає Гліцинат магнію, який можна купити в аптеках без рецепта.

Головне – фокусуйтеся не на проблемі, а на її вирішенні. Думки про проблему забирають енергію і час, які краще витрачати на її вирішення. Не думайте про невдачу, пробуйте їй запобігти. Це позбавить вас зайвого стресу.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-23 14:32:00