Україна і світ

КНДР підняла в небо 180 військових літаків: Південна Корея активізувала винищувачі

У п’ятницю, 4 листопада, Південна Корея підняла в повітря десятки винищувачів-“невидимок” та інших військових літаків після активізації повітряних сил КНДР. Південнокорейські радари зафіксували рух понад 180 північнокорейських військових літаків у різних місцях КНДР.

Про це інформує південнокорейське інформаційне агентство Yonhap із посиланням на оборонне відомство країни.

Загалом Південна Корея підняла по тривозі близько 80 літаків.

Літаки Північної Кореї (КНДР), зокрема винищувачі та бомбардувальники, були помічені в повітрі в період з 11:00 до 15:00.

За даними Об’єднаного комітету начальників штабів, літаки пересувалися над внутрішніми районами КНДР, а також біля її західного і східного узбережжя, не наближаючись до міжкорейського кордону. Бомбардувальники здійснювали стрільбу повітря-земля.

У відповідь на це повітряні сили Південної Кореї мобілізували близько 80 винищувачів, зокрема F-35A, згідно з планом реагування. Наразі Сеул встановлює точну кількість літаків, які КНДР підняла в небо.

Північна Корея наразі рішуче протестує проти спільних повітряних навчань США та Південної Кореї, які проходять під назвою Vigilant Storm. В них задіяні близько 240 літаків, у тому числі винищувачі F-35. Навчання біля Корейського півострова мали завершитися в п’ятницю, 4 листопада, однак їх вирішено продовжити у відповідь на запуск Північною Кореєю міжконтинентальної балістичної ракети у четвер.

У відповідь на це КНДР звинуватила Вашингтон і Сеул у доведенні ситуації з регіональною безпекою до “неконтрольованої стадії”.

Як відомо, протягом останніх тижнів у цьому регіоні зберігається напруга. Так, на початку жовтня Північна Корея запустила зі свого східного узбережжя балістичну ракету в бік Японії, вперше з 2017 року.

У відповідь на це Південна Корея та США провели навчання із завдання високоточних бомбових ударів. Крім того, Сполучені Штати направили авіаносну ударну групу до Корейського півострова.

В ЗМІ також з’являлася інформація, що КНДР імітувала удар тактичної ядерної зброї, як попередження Південній Кореї після військово-морських навчань південнокорейських та американських сил.

Наприкінці жовтня КНДР та Південна Корея обмінялись попереджувальним вогнем на морському кордоні.

Джерело: Yonhap

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-11-04 13:54:39