Україна і світ

Ключ до світового лідерства: Чому країни посилено розвивають штучний інтелект

Стратегічна галузь: Чому в світі почалася боротьба в області штучного інтелектуВ останні роки багато країн виділяють колосальні суми на розвиток штучного інтелекту. Так, зовсім недавно з’явилася інформація про те, що адміністрація президента США Дональда Трампа планує звернутися до Конгресу із запитом про збільшення бюджетних витрат на штучний інтелект і квантові дослідження вдвічі. Вся справа в тому, що штучний інтелект може підвищити рівень національної безпеки, освіти та економіки. 

Зараз основна боротьба у цьому напрямі розгорнулася між США і Китаєм, але і інші країни (в тому числі і Україна) не залишаються осторонь. Але про все по порядку.

США vs Китай

На сьогоднішній день лідером в області штучного інтелекту є США. Щороку в країні захищається близько 3000 докторських дисертацій і відкривається близько 1400 стартапів у галузі ШІ. Зараз США виділяють на розробку штучного інтелекту близько мільярда доларів на рік, але наголошується, що для підтримки конкурентної переваги в галузі ШІ бізнесу потрібно набагато більш суттєва підтримка.

У зв’язку з цим Адміністрація президента Дональда Трампа планує звернутися до Конгресу із запитом про збільшення бюджетних витрат на штучний інтелект і квантові дослідження вдвічі. 

зокрема, у Трампа хочуть збільшити витрати на вивчення штучного інтелекту з 973 мільйонів доларів до майже 2 мільярдів доларів до 2022 року. На квантові дослідження пропонують за два роки збільшити видатки до 860 мільйонів доларів.

Таким чином, за даними джерел, США хочуть не відставати від Китаю у нових розробках.

І все ж у боротьбі за перевагу в сфері індустрії ІІ на п’яти США все більше наступає Китай. Формально в гонку за лідерство в області штучного інтелекту Китай вступив у 2017 році, коли на засіданні Держради КНР була затверджена національна стратегія розвитку технологій ІІ. У планах офіційного Пекіна – до 2025 року перегнати США в розвитку штучного інтелекту, а до 2030 року – стати світовим лідером у цій області.

Згідно з даними дослідження, проведеного компанією Deep Knowledge Analytics, представлений у вигляді звіту (Artificial Intelligence Industry in Eastern Europe 2018), у Східній Європі ми в числі лідерів.

Довідка: “Deep Knowledge Analytics – провідне аналітичне агентство, що спеціалізується на DeepTech, яке випускає розширені аналітичні звіти по галузях DeepTech і передовими технологіями, використовуючи складні багатовимірні аналітичні структури та алгоритмічні методи, які об’єднують сотні спеціально розроблених і спеціально зважених показників і параметрів для надання складних аналіз ринку, прагматичне прогнозування і реальний порівняльний аналіз галузі”.

Україна увійшла в трійку лідерів, потрапивши на друге місце серед країн Східної Європи за таким показником, як кількість компаній, що працюють у сфері ІІ. У нашій країні нарахували 57 компаній, зайнятих у даній сфері. Більше тільки в Польщі і в РФ. За кількістю інвесторів в дану галузь ми на п’ятому місці у Східній Європі – у нас 11 інвесторів.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close