Україна і світ

Китай оскаржить запроваджені адміністрацією Трампа мита в СОТ

Фото: Depositphotos

Китайське керівництво засудило рішення адміністрації Дональда Трампа про запровадження 10% мита на імпорт китайських товарів, проте залишило відкритими можливості для переговорів з Вашингтоном, щоб уникнути подальшої ескалації торгового конфлікту.

Про це пише Reuters.

Китай оскаржить мита в СОТ та готує відповідь

Міністерства фінансів і торгівлі КНР заявили, що Пекін оскаржить мита президента Трампа у Світовій організації торгівлі (СОТ) та вживе “контрзаходів”, деталі яких поки не розкриваються.

Проте такий крок є скоріше символічним, аніж дієвим, адже СОТ не має можливості оперативно впливати на Вашингтон через блокування США механізму апеляцій ще з 2019 року.

Рішення Китаю не вдаватися до негайної ескалації конфлікту відрізняється від його агресивнішої риторики під час першого президентського терміну Трампа. Тепер же Пекін використовує більш стриману мову, що відповідає його загальній дипломатичній стратегії останніх тижнів.

Дональд Трамп запровадив 25% мита на товари з Канади та Мексики та 10% на китайський імпорт, пояснюючи своє рішення необхідністю зупинити потік в США фентанілу – смертельно небезпечного опіоїду.

Позиція Китаю: заклик до діалогу та критика США

Міністерство торгівлі Китаю у своїй заяві назвало дії Трампа грубим порушенням міжнародних торговельних правил і закликало Вашингтон до “відвертого діалогу та зміцнення співпраці”.

Подання позову в СОТ дозволяє Пекіну позиціонувати себе як захисника міжнародної торговельної системи, яку довгий час підтримували обидві американські партії. Аналогічним чином Китай уже оскаржує мита Європейського Союзу на китайські електромобілі, які сягають 45%.

Попри це, подання позову в СОТ не становить жодної безпосередньої загрози для США, адже механізм апеляції заблокований ще з часів президентства Барака Обами.

Фентаніл – це проблема Америки

Речниця МЗС Китаю Мао Нін наголосила, що Пекін не бачить переможців у торговельних війнах, однак також зазначила, що США мають самі розв’язувати свої внутрішні проблеми.

У Китаї також зауважують, що після нещодавньої розмови між Трампом і лідером КНР Сі Цзіньпіном з’явилися ознаки можливої зміни підходу президента США до китайсько-американських відносин.

І республіканці, і демократи наразі сприймають Китай як найбільший зовнішньополітичний та економічний виклик для Сполучених Штатів. Китайський торговельний профіцит у 2024 році перевищив $1 трлн доларів.

Уряд КНР намагається швидко укласти угоду з Трампом, щоб пом’якшити наслідки нових американських санкцій. Протягом останніх місяців Китай посилював економічні зв’язки з союзниками, розвивав технологічну самодостатність та створював фінансові резерви для підтримки своєї економіки.

Незважаючи на економічні труднощі, друга за величиною економіка світу у 2024 році досягла офіційного показника зростання у 5%. Водночас у суспільстві зростає занепокоєння щодо погіршення рівня життя та перспектив працевлаштування.

Щодо фентанілу, Китай заперечує свою відповідальність, наголошуючи, що веде активну боротьбу з наркотрафіком і досяг значних успіхів у співпраці з США.

– Фентаніл – це проблема Америки, – заявило МЗС КНР, відповідаючи на звинувачення Вашингтона.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-02 19:26:00