Китай до 2030 року може створити 1000 ядерних боєприпасів – Пентагон
Китай активно збільшує свій ядерний потенціал і, за прогнозами Пентагону, до 2030 року може мати понад тисячу ядерних боєголовок.
Про це пише Politico, посилаючись на щорічний звіт Пентагону про військові амбіції Пекіна.
Китай нарощує ядерний потенціал
Протягом останнього року Китай додав щонайменше 100 нових ядерних боєголовок. Тепер у своєму арсеналі країна має понад 600 боєголовок.
Одночасно КНР зосередився на розробці нових міжконтинентальних балістичних ракет. Зокрема, акцент зроблено на підвищенні витривалості та потужності ракет.
– Вони також виявляють певний інтерес до розробки нової звичайної міжконтинентальної балістичної ракети, яка може вразити Гаваї, Аляску і континентальну частину Сполучених Штатів, – сказав представник Пентагону на умовах анонімності.
У звіті вказується, що Китай дотримується своєї політики ядерних сил “не використовувати першим”. Тобто він не стрілятиме першим, і зосереджує увагу на стримуванні масового контрудару.
Розширення ядерного арсеналу супроводжується збільшенням оборонних витрат Китаю.
При цьому наголошується, що витрати Пекіна на оборону завжди були невідомими, оскільки представники США і Заходу застерігали, що Китай, як і Росія, не розкриває публічно реальні розміри своїх оборонних бюджетів.
За оцінками Пентагону, у 2024 році витрати Китаю на оборону становлять $330-450 млрд, що на 40% більше від заявлених цифр у державному бюджеті на оборону.
Водночас у виданні зазначили, що бюджет США на оборону залишається найвищим у світі. У 2024 році він становив $880 млрд і, ймовірно, ще зросте після додаткових рішень Конгресу найближчими тижнями.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-19 17:27:00