Україна і світ

Керівники культурних інституцій звернулися до уряду з проханням про підтримку в період карантину

Українські інститути культури не зможуть подолати кризу, яка виникла у зв’язку з карантинними заходамиКерівники українських культурних інституцій звернулися до уряду з проханням не допустити скорочення витрат на культурні проекти, перерозподілити їх на підтримку інституційної діяльності організацій культури, а також зберегти фінансування культурних проектів.

Як повідомляється на сайті “Мистецького арсеналу”, українські інститути культури не зможуть подолати кризу, яка виникла у зв’язку з карантинними заходами і потенційною економічною кризою. Різке припинення підтримки знецінить вже зроблені інвестиції (зокрема співфінансування від міжнародних партнерів), спровокує декваліфікацію і втрату кадрів.

“Відмова від публічних подій – виставок, концертів, кінопоказів, спектаклів і т. д. – миттєво призводить до стрімкого падіння доходів всіх, хто інвестував час, зусилля і гроші в те, щоб культура в Україні була доступною, якісною, а її проекти добре організованими. Українські культурні інститути та незалежні виробники вже зараз опиняються без ресурсів, які дозволили б виплачувати зарплати, фінансувати першочергові протиаварійні або реставраційні роботи і навіть настільки нагальні потреби, як охорона державної частини українського музейного фонду”, – йдеться у зверненні.

Повний текст звернення можна знайти тут. Його підписали директор “Мистецького  арсеналу”, Українського культурного фонду, Українського інституту книги, Українського інституту, Довженко-Центру.

Як повідомлялося раніше, українські музиканти звернулися до президента з петицією про підтримку музичної індустрії.

Джерело: www.112.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Теги
Back to top button
Facebook
Close