Україна і світ

Каннський кінофестиваль 2023: найкраща акторка – Мерве Диздар

Турецька акторка Мерве Диздар перемогла в номінації Найкраща акторка на Каннському кінофестивалі 2023 за роль у фільмі На сухій траві (About Dry Grasses) режисера Нурі Більге Джейлан.

На сухій траві — турецький фільм 2023 року режисера Нурі Більге Джейлана. У головних ролях – актори кіно та телебачення Деніз Челілоглу, Мерве Дидар і Мусаб Екічі.

Сюжет фільму розповідає про вчителя, який працює в сільській місцевості східної Анатолії та сподівається переїхати до Стамбула, коли його звинувачують у жорстокому поводженні з ученицею.

На створення сценарію пішло близько двох років, а зйомки почалися в березні 2021 року в Ерзурумі. Кадри також були зняті в Адіямані. Операторами фільму стали Кюршат Юресін і Чехавір Шахін. Виробництвом фільму займалися ARTE France і TRT.

На сухій траві було оголошено одним із 19 фільмів, який претендував на Золоту пальмову гілку на 76-му Каннському кінофестивалі. Його світова прем’єра відбулася 19 травня 2023 року.

76-й Каннський кінофестиваль відбувався з 16 до 27 травня 2023 року. Там показали довгоочікувані фільми як Вбивці квіткового Місяця Мартіна Скорсезе, Індіана Джонс і реліквія долі Джеймса Мангольда, Місто астероїдів Веса Андерсона.

Журі фестивалю у 2023 році очолив шведський режисер Рубен Остлунд, чия сатирична комедія Трикутник смутку стала переможцем на Каннському кінофестивалі минулого року.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-05-27 23:09:21

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин