Кадетський intermarium союз: у Львові підписано угоду між військовими ліцеями України, Польщі, Литви
Як раніше повідомляла АрміяІnform, Львівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут активно розбудовує міжнародну співпрацю з військово-орієнтовними навчальними закладами за кордоном.
Зокрема, першим у цій лінійці став меморандум про співпрацю з Військовим ліцеєм кадетів імені генерала Повіласа Плехавічуса в Каунасі (Литва). А 10 червня 2023 року цей горизонт розширився вже у межах підписання тристоронньої угод про співпрацю між Кадетським ліцеєм імені генерала Повіласа Плехавічуса, Львівським ліцеєм з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут та Головною військовою середньою школою «Гусар» у польському Вроцлаві.
У церемонії підписання цього документа взяли участь керівники трьох навчальних закладів. Від Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут — начальник ліцею, полковник Юрій Гусар, від Кадетського ліцею імені генерала Повіласа Плехавічуса — Річардас Жилайтіс, від Головної військової середньої школи «Гусар» у Вроцлаві — Мачей Ожел.
Учасники підписання висловили переконання у плідній співпраці. Адже цей документ регламентує активну роботу, обмін досвідом щодо якісної організації навчального процесу, реалізацію історичних проєктів щодо вшанування пам‘яті історичних постатей.
Командування львівського військово-орієнтованого навчального закладу наголошує, що обмін досвідом з польськими та литовськими колегами вкрай потрібен для підвищення інтелектуального, культурного та світоглядного рівня учнів і педагогічного складу закладів. У рамках угоди, зокрема, передбачено обмін делегаціями закладів освіти, їхнім керівництвом і педагогічним складом.
Тристороння угода передбачає розробку та реалізацію спільних навчальних заходів, таких як літні тренувальні табори, освітні обміни, інтелектуальні, спортивні, військово-прикладні турніри, змагання та конкурси. Також це проведення спільних конференцій, семінарів та інших заходів. Зокрема, за участю викладачів, спеціалістів і консультантів інших закладів і країн. Три військові ліцеї матимуть доступ до архівів та бібліотек задля кращої організації освітнього простору в закладах освіти.
— Сьогодні ми підписали угоду, відкрили нову сторінку в історії між нашими країнами і, зокрема, між нашою молоддю. Понад три роки співпрацюємо з ліцеєм імені генерала Повіласа Плехавічуса. Коли підписували договір, навіть не розуміли, наскільки разом можемо багато зробити: для наших вихованців, для наших освітніх закладів. Цього року ми подружилися з нашими друзями із міста Вроцлава. Мета сьогоднішнього підписання угоди — зробити кадетську спільноту, до якої будуть долучатися кадети з України і кадети з Європи. Впевнений, що так буде, бо маємо гарних друзів, керівників. Дякую керівникам литовських та польських ліцеїв за те, що вони підтримали нашу спільну ідею, — зазначив під час церемонії підписання угоди начальник Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут полковник Юрій Гусар.
Директор Головної військової середньої школи «Гусар» у Вроцлаві Мачей Ожел за
значив, що він вбачає у підписанні цього документа можливість співпраці як вчителів, так і співпраці наших кадетів.
Нагадаємо, що плідне співробітництво Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут з литовськими колегами з Кадетського ліцею імені генерала Повіласа Плехавічуса стартувало ще у 2020 році. Це була онлайн-конференція про різні грані війни — «Війна буває різною». Далі був проєкт з історії України і Литви «#EK_UA_LT Полковник Євген Коновалець», реалізований ліцеями-партнерами до 130-ї річниці з дня народження Євгена Коновальця. Ліцеїсти створили електронний ресурс із військовими та життєвими здобутками Кононовальця. У Музеї-садибі в селі Зашкові на батьківщині Коновальця, цей електронний ресурс ліцеїстів став частиною експозиції музею, і нині використовуються в музейній роботі. А під час широкомасштабного вторгнення рф литовські партнери допомогли у створенні умов для навчання окремим учням львівського ліцею імені Героїв Крут, які з матерями в перші тижні широкомасштабної агресії евакуювалися до Литви.
5 вересня 2022 року Львів відвідав начальник Кадетського ліцею імені генерала Повіласа Плехавічюса підполковник Річардас Жилайтіс. Підполковник Річардс взяв участь у нараді із головою Львівської обласної ради Іриною Гримак, щоб обговорити відкриття в Каунаському ліцеї українського класу імені Героїв Крут. І ця ідея стала реальністю — клас було урочисто відкрито 28 листопада 2022 року.
Співпраця львівських ліцеїстів-крутян із польськими колегами із школою «Гусар» зародилася восени 2022 року. Перша делегація, до якої увійшли вихованці ліцею Героїв Крут, батьки яких загинули або дістали поранення у війні проти російських агресорів, вони отримали змогу під час зимових канікул поїхати до Польщі для ознайомчого візиту (у рамках програми співпраці Львівщини та Нижньосілезького воєводства).
Додамо, що синхронно із підписанням важливого для співробітництва військових ліцеїв документа в ліцеї імені Героїв Крут також презентовано концепцію спільного тристороннього проєкту «Традиції бойового братерства: від гетьманів Петра Конашевича-Сагайдачного та Яна-Кароля Ходкевича — до наших днів». Це науково-культурна ініціатива, яка дозволить кадетам та ліцеїстам України, Литви та Польщі співпрацювати в межах вивчення спільних історичних та військових традицій.
І на завершення слід додати, що саме сьогодні в ліцеї імені Героїв Крут — випуск. Сотня випускників-крутян отримала свідоцтва про завершення середньої освіти. Підтримати юнаків у цей визначний для них день прибули делегації кадетів з Литви та Польщі. Нові друзі українських військових ліцеїстів — майбутні офіцери сил НАТО.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото з архіву військового ліцею
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-06-10 14:19:15