Кабмін пропонує фінансувати виготовлення зброї через податок за військових
Україна повинна наростити виробництво власних дронів, озброєння і боєприпасів. Для цього Кабінет міністрів подав законопроєкт, яким пропонується скеровувати на закупівлю техніки й власне виробництво зброї військовий ПДФО (податок на доходи фізичних осіб. – Ред.) – податок, який держава сплачує за військових.
Про це у своєму Telegram повідомляє прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Він зазначив, що за час повномасштабного вторгнення доходи місцевих бюджетів від військового ПДФО зросли у вісім разів. За 2023 рік прогнозована сума складе понад 96 млрд грн, тоді як у 2021 році показник становив близько 12 млрд грн.
Зараз дивляться
Очільник Кабміну також повідомив, що зростання відбувається виключно тому, що держава збільшує видатки на сектор оборони і зарплати військових.
– Наші Сили безпеки й оборони потребують більше ресурсу. Урядовий законопроєкт дозволить залучити 25,8 млрд грн цього року і 93,7 млрд грн наступного на додаткові закупівлі дронів та на збільшення виробництва власного озброєння, – повідомив Денис Шмигаль.
Глава уряду додав, що одночасно понад 200 млрд грн вже накопичених на рахунках місцевих бюджетів і бюджетних установ, залишаться у розпорядженні місцевої влади. Тим громадам, яким об’єктивно не вистачатиме коштів, держава надаватиме базову і залишить реверсну дотацію.
– Таким чином ресурс бюджетів на місцях у 2024 році буде на 75 млрд грн більше, ніж був у 2021 до повномасштабного вторгнення, – підсумував прем’єр.
Нагадаємо, 13 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна планує виробляти на своїй території дрони і зброю. Це буде передбачено у держбюджеті на 2024 рік і стане одним з головних пріоритетів.
3 вересня тодішній міністр оборони Олексій Резніков заявив про намір уже цієї осені збільшити виробництво українських дронів.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-14 16:52:03