Львівський портал

Ізюм знищено на 80%. Львівщину просять про допомогу

У результаті активних бойових дій в місті Ізюмі Харківської області, за попередніми підрахунками, пошкоджено чи знищено 80% будівель. Про це повідомив голова Харківської військової адміністрації Олег Синєгубов.

За його словами, окупанти також знищили і спецтехніку що була на балансі комунальних підприємств Ізюму, а відтак місто посить допомогу в громад Львівщини, Івано-Франківщини та Київщини.

«Розраховуємо на підтримку, на жаль, Ізюм чи не найбільше постраждав від окупантів, місто знищене на 80%. Про це знають всі. У цьому питанні будемо звертатися по допомогу до територіальних громад Львівщини, Івано-Франківщини, Київщини та інших регіонів. Тому місцевій владі треба тісніше налагоджувати партнерство», – повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Відновлювальні роьоти у місті тривають, однією з перших почала відновлювати свою роботу «Укрпошта». Тепер до деокупованих громад повернулися відділення банків.

«Поновили роботу «ПриватБанк», «Ощадбанк», працюють банкомати «УкрСибБанку». Люди можуть отримувати готівкові кошти і пенсії вже через банкомати», – розповів начальник Ізюмської районної військової адміністрації Степан Масельський.

Крім того, відновлюється транспортне сполучення. До Балаклії та Ізюму курсують електрички. Також до райцентру вже курсуєпотяг «Київ – Ізюм». На території району відновлюють автобусне сполучення.

Потребують відновлення місцеві лікарні та досі не відновлено у повному обсязі, українське телерадіомовлення.

Як відомо, місто Ізюм у Харківській області було окуповане з 2 квітня 2022 року російськими військами, 10 вересня росіяни почали тікати із нього.

На околиці Ізюма нарахували 445 поховань вбитих українців, в тому числі й братську могилу з бійцями ЗСУ. На тілах військових були кульові поранення, а руки були зв’язані позаду. Серед могил із цивільними була також ціла родина із п’ятьох осіб. У перший день ексгумації правоохоронці зафіксували, що на тілах українців були сліди від тортур.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2022-11-23 15:00:18