Україна і світ

Історія гурту Kalush Orchestra: від ноунейма до переможця Євробачення 2022

Український хіп-хоп гурту Kalush Orchestra з піснею Stefania здобув перемогу на міжнародному пісенному конкурсі Євробачення 2022, який цього року проходив в Італії.

Історія гурту Kalush Orchestra

Свій початок музичний колектив бере ще 2019 року — назвали на честь Калуша, рідного міста соліста та засновника Олега Псюка. За період існування команда Kalush вже встигла заявити про себе — в їхньому арсеналі угода про співпрацю з американським хіп-хоп лейблом Def Jam, що входить до Universal Music Group, два музичні альбоми HOTIN і ЙО-ЙО, а також кліпи з мільйонами переглядів на YouTube.


Музиканти Kalush запустили ще один музичний проєкт під назвою Kalush Orchestra – у ньому акцент зробили на репі з фольклорними мотивами та українською автентикою.

Причому обидва гурти існують паралельно та мають спільних учасників. До складу Kalush Orchestra до Олега Псюка (вокал, тексти) Килиммена (діджей) та Джонні Дивного (бек-вокал) додалися мультиінструменталісти Тимофій Музичук та Віталій Дужик. Ще один музикант Ігор Діденчук грав у Kalush із самого початку, а тепер фокусуватиметься на оркестрі.


Kalush Orchestra на Євробачення

Представник України на Євробаченні гурт Kalush Orchestra отримав небувалу підтримку букмекерів – 63%. У фіналі Євробачення після номера на пісню Stefania соліст колективу Олег Псюк звернувся до Європи із закликом урятувати Маріуполь та українських військових на Азовсталі.

Багато хто злякався, що через це гурт можуть дискваліфікувати, але організатори конкурсу поспішили всіх заспокоїти. Вони заявили, що фраза Псюка мала гуманітарний характер, а не політичний.Kalush
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-15 02:23:18

Back to top button