Україна і світ

Іран на порозі знищення: рух за незалежність в Південному Азербайджані

Днями в кампусі Тебризького університету в Ірані та на прилеглих територіях з’явилися безліч листівок з закликом до незалежності регіону Південний Азербайджан, повідомляє Телеграф.

Безпрецедентну акцію об’єднаних демократичних сил за ініціативою телеграм-каналу AZfront  провели вісім молодіжних організацій:

  • Фронт національного визволення Південного Азербайджану.
  • Азербайджанська національна організація опору.
  • Азербайджанський студентський рух.
  • Партія незалежності Південного Азербайджану.
  • Демократична Тюркська спілка Південного Азербайджану.
  • Демократична партія Південного Азербайджану.
  • Ліберально-демократична партія Південного Азербайджану.
  • Партія Центру Азербайджану.

Акція стала першим серйозним кроком для дестабілізації всередині Ірану. Молодь регіону виступила єдиним фронтом буквально під носом у представників іранської влади та правоохоронців.

Зараз дивляться

Це справжній виклик іранській владі. Воєнізоване угрупування Басидж та співробітники Корпусу вартових ісламської революції не просто не впіймали, а навіть не помітили жодного з учасників акції.

Подібна політична активність в Ірані збігається з зовнішньополітичними інтересами України – Іран є основним військовим партнером путінської Росії, важливим донором зброї та обладнання для її армії. 

Варто зауважити, що президент України Володимир Зеленський на зустрічі з главою МЗС Ізраїлю Коеном 16 лютого у Києві заявив, що Іран – це спільний ворог двох країн. Сторони домовилися поглибити співпрацю у боротьбі проти Ірану на міжнародній арені. 

Власне, Іран має довгу історію недружньої політики стосовно України. Саме іранська ракета у 2020 році збила літак МАУ, спричинивши загибель 176 людей.

Спротив представників іранської влади цілком закономірний. Можливе набуття Південним Азербайджаном незалежності може призвести до розпаду Ірану як держави. Відокремлення регіону з 30 млн етнічних азербайджанців, які становлять приблизно 20% від усього населення країни суттєво послабить Іран. 

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-03 17:39:45