Україна і світ
Інвалідність по зору: в яких випадках встановлюється та перелік захворювань
В залежності від виду захворювання очей або травми, а також ступеня зниження зору виділяють три основні групи інвалідності. Як встановлюють інвалідність по зору та що потрібно про це знати – читайте в матеріалі.
Інвалідність по зору: визначення групи
- Перша група. Її дають при виражених органічних розладах зорового апарату, які привели до обмежень життєдіяльності третього ступеня. Наприклад, повна сліпота обох очей або майже повна сліпота в поєднанні з медичними та соціальними обмеженнями життєдіяльності.
- Друга група інвалідності. Ставлять при обмеженні життєдіяльності другого ступеня. Наприклад в ситуаціях, коли людина погано бачить єдиним оком або обома, не здатна виконувати звичну йому діяльність і вимагає особливих заходів догляду.
- Третя група інвалідності. Її назначають тоді, коли є помірне порушення здоров’я з обмеженням життєдіяльності першого ступеня. Це обмеження трудової діяльності по зору, середній ступінь бачення, який вимагає постійної корекції окулярами або лінзами. При кожному офтальмологічному захворюванні критерії оцінюються індивідуально. Це залежить від виду професійної діяльності, віку та інших умов. Зазвичай очні хвороби схильні до прогресування, тому ступінь інвалідності може змінюватися з віком.
Як оформити інвалідність по зору: інструкція
- Обстежтеся в сімейного лікаря. Після цього група лікарів мають поставити запис у медичній картці пацієнта, а також у формі 088/о – Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК). ЇЇ має заповнити сімейний або головний лікар і внести до форми інформацію про пацієнта, його хворобу та причини надання інвалідності.
- Пройдіть лікарсько-консультативну комісію. Далі вас направлять на медико-соціальну експертизу. Експертиза має відбутися протягом п’ятьох робочих днів — відколи ЛКК надіслала направлення пацієнта. Експертиза надає необхідний план лікування і реабілітації.
- Після цього МСЕК приймає рішення (протягом 5 робочих днів).
Які документи потрібно подавати у МСЕК
- Заповнену форму направлення 088/о. Вона має бути підписана головою та членами ЛКК з печаткою лікувального закладу.
- Паспорт та копію.
- Медичну карту амбулаторного хворого.
- Оригінали всіх документів, які вписані в форму 088/с.
- Оригінали рентгенологічного обстеження, та лабораторні аналізи. Діагноз хворого за основним захворюванням має бути описаний у виписці з історії хвороби.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-05 18:59:47