Україна і світ

Індія розслідує побічні ефекти після щеплення препаратами Covishield та Covaxin

Індійські експерти розслідують випадки згортання крові після двох вакцин проти коронавірусу, що використовують у країні, – Covishield від AstraZeneca та Covaxin від Bharat Biotech International.

Вакцинация, вакцинація, вакцина, коронавірус, коронавирус

На цей крок національний комітет з побічних ефектів після імунізації (AEFI) пішов після того, як європейський та британський регулятори повідомили про можливий зв’язок між вакциною AstraZeneca та деякими рідкісними випадками утворення тромбів.

Станом на 4 квітня ЄС та Великобританія ввели вакцини приблизно 34 млн людей. У цей час в Індії ця цифра сягає понад 91,1 млн доз: препаратом Covishield щепили понад 83 млн. людей (це 90% доз, введених до цього часу), Covaxin – 8,1 млн жителів країни.

Однак до цього часу індійський комітет AEFI дав остаточні огляди лише 13 випадків серйозних побічних ефектів, тоді як комісія EMA розглянула понад 200 випадків утворення тромбів станом на 4 квітня.

Експерти EMA дослідили, зокрема, п’ять випадків смерті від серцевого нападу після вакцинації серед жителів Індії, віком до 70 років. Однак уряд визначив, що летальні випадки не були пов’язані з вакциною.

Індійські експерти наголошують, що країна ввела більше доз Covishield, ніж ЄС та Великобританія разом. Проте на цей час існує великий розрив у даних, які збираються на місцевому рівні, оскільки в багатьох випадках не проводилося посмертних досліджень.

Тромбоз після щеплення проти Covid-19

7 квітня Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) повідомило, що тромбоз після щеплення проти Covid-19 препаратом AstraZeneca потрібно вважати вкрай рідкісним побічним ефектом.

Регулятор проаналізував 62 випадки тромбозу синусів твердої мозкової оболонки та 24 випадки тромбозу вісцеральних вен станом на 22 березня, 18 із яких мали летальний результат.

Джерело: mint

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-09 09:02:56

Back to top button