Львівський портал

ГУР отримало списки учасників, яких Росія хоче залучити до спецоперації «Майдан-3»

Головне управління розвідки Міністерства оборони України має у своєму розпорядженні списки людей, яких російські спецслужби готові залучити до поширення російських наративів і впливу на суспільно-політичну ситуацію в Україні. З ними росіяни часто контактують не напряму, а через посередників. Про це заявив речник ГУР Андрій Юсов, якого цитує Радіо Свобода.

«Я зараз не можу називати конкретні прізвища. Є списки людей, по яких ворог працює, і є завдання залучати їх для поширення своєї риторики і впливу на суспільно-політичну ситуацію в країні. Це десятки людей, якщо ми говоримо про впливові категорії.  Не напряму, тобто це не завжди означає, що до людини звертається хтось із «червоною зіркою». Це може бути вихід на посередників через нейтральні теми. Головне, вкраплення тих наративів, які потрібні ворогу. Ця робота, спроби її, відбуваються як в Україні, так і за кордоном», – пояснив Андрій Юсов.

За його словами, ворог також масово викуповує telegram-канали для досягнення цілей з просування російських наративів та розхитування ситуації в Україні. Крім того, створюються ботоферми, які посилюють російську риторику у соцмережах.

«Зараз буквально в живому часі продовжується активна «закупівля» різноманітних інструментів – починаючи від телеграм-каналів, сторінок в різноманітних соцмережах, і до виходів на лідерів суспільної думки. Кожного разу, коли ми будемо чути такі наративи, які розхитують зсередини нашу країну, які делегітимізують ухвалення державних рішень – відповідно ми будемо розуміти, на кого ці наративи працюють», – розповів Андрій Юсов.

Операція, мета якої є розхитування суспільно-політичної ситуації всередині України, з боку Росії отримала назву «Майдан-3». За словами Андрія Юсова, практика називати антиукраїнські заходи українськими словами поширена у Росії і бере початок із радянських спецслужб.

«Так, для них «майдан» – це загроза, тому вони використовують цю термінологію для того, щоб перевернути з ніг на голову. Якщо ми загадаємо, то багато операцій НКВД проти УПА, ОУН, українського підпілля називались красивими українськими милозвучними словами», – додав Юсов.

Нещодавно начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов розповів, що головною метою російської операції «Майдан-3», яка триває зараз, є посіяти думки про нелегітимність української влади всередині країни.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-02-29 15:52:13

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин