Гроші, родичі і трохи удачі: історія успіху ексголови Брюховичів
Колишній селищний голова Брюховичів Володимир Доманський за п’ять років головування сприяв значному збільшенню майнового стану своєї родини, зокрема журналісти виявили нерухомість та бізнес-активи на мільйони гривень. Про це йдеться у розслідуванні NGL.media.
50-річний депутат Львівської облради від «Європейської солідарності» Володимир Доманський ніколи не був в центрі уваги. Тому його затримання на Святвечір спершу зацікавило лише місцеві ЗМІ. Але вже наступного дня, після публікації ДБР фото пачок доларів в унітазі, Доманський став «зіркою» національного масштабу.
Уродженець Львова, Доманський став депутатом селищної ради у 2010 році, а у 2015 році – селищним головою Брюховичів. Його каденція завершилася у 2020 році, коли селище приєднали до Львівської міської громади та сільраду ліквідували.
На момент обрання селищним головою Доманський не мав великого статку. У 2016 році його майно включало квартиру у Львові (23 м²), половину будинку у Волі-Гомулецькій (59 м²), 420 тис. грн готівкою на двох із дружиною та частку у фірмі «Нінель».
Річна зарплата селищного голови тоді становила 140 тис. грн. Проте невдовзі сім’я почала накопичувати майно. У 2017 році дружина Катерина Доманська придбала автомобіль за 356 тис. грн, через рік – квартиру за 500 тис. грн, а у 2020 році – будинок у Брюховичах за 900 тис. грн.
Поки Володимир Доманський керував Брюховичами, нерухомість почала з’являтися у його родичів. Наприклад, брат дружини, 18-річний Володимир Уський, придбав за 500 тис. грн дві ділянки площею понад 25 «соток». У 22 роки він купив квартиру за 845 тис. грн, а згодом продав її за понад 2 млн грн. ОСББ «Львівське 24», яке він очолював, тепер намагається отримати землю для нового ЖК.
Тесть Доманського, Василь Уський, став власником комерційних приміщень, де одне з них використовується під медичний кабінет його доньки Катерини. Вона отримала відповідну ліцензію у листопаді 2023 року.
У грудні 2023 року Уський придбав гектар землі в Яворівському районі за 65,4 тис. грн у ексдепутата Романа Суворова. Також у 2023 році купив 14 «соток» за 1,3 млн грн, що значно дешевше за ринкову ціну. Зараз ці ділянки продають у рази дорожче, а сам Уський позичив під заставу мільйон гривень у Павла Нікітіна.
Павло Нікітін і його компанія будували ЖК «Грінвуд-3» під час головування Доманського. Сам Доманський підтверджує, що знайомий із Нікітіним та його родиною, зазначаючи: «Ну, позичили. Ну, й що».
Теща Доманського, Марія Уська, теж позичала кошти – цього разу 6,2 млн грн. У заставу виставила квартиру у ЖК «Софіївка», яку придбала у 2020 році. У 2022 році вона купила дві ділянки у Брюховичах за надзвичайно низькою ціною, а її квартира, придбана у 2017 році, була продана у 12 разів дорожче.
Володимир Доманський також позичав великі суми – зокрема, 1,75 млн грн у Любомира Дмитрука. Позика була повернута у 2022 році, але не задекларована, що порушує закон. Разом із дружиною вони мали повернути понад 2,3 млн грн, що значно перевищує їхній офіційний дохід.
Єдине пояснення цих коштів – продаж дружиною приміщення магазину в кінці року. Проте цей продаж також не був відображений у деклараціях Доманського.
У 2021 році Катерина Доманська стала власницею нерухомості вартістю понад 5 млн грн, ставши засновницею компанії, яка незадовго до цього отримала приміщення площею майже 400 м² у Львові.
Попередня власниця приміщення, Оксана Лафінчук, певний час хотіла продати цей «прибудований корпус побутового обслуговування» площею 399,8 м² на вулиці Шевченка. На відкритих майданчиках вона намагалась отримати за це приміщення від 5,5 млн грн до 6,84 млн грн, але ніхто не купив. Раптом у вересні 2021 року вона зареєструє компанію «Рясне-Сервіс» і передає їй це приміщення. Статутний капітал нової компанії становить лише 645 тис. грн – це вдесятеро менше суми, за яку Лафінчук намагалась продати цей об’єкт.
Вже через місяць власницею компанії замість Лафінчук стала Катерина Доманська, отримавши таким чином і дорогу нерухомість.
«Рясне-Сервіс» Доманський «забув» показати у декларації за 2021 рік, і згадав про неї хіба, звітуючи за наступний.
Аналізуючи декларації Володимира Доманського, неможливо зрозуміти, звідки взялись гроші на усе це майно. У 2020 році його зарплатня на посаді голови Брюховицької селищної ради разом із матеріальною допомогою становила лише 476 тис. грн, а доходи дружини взагалі склали трохи більше 40 тис. грн за рік. Готівкою та на рахунках в банках сім’я мала приблизно 1,2 млн грн. Наступного, 2021 року, заробляв хіба Володимир Доманський – 169 тис. грн за рік, а от готівка та сума на рахунках взагалі не змінилась.
Тобто можна зробити висновок, що сім’я депутата два роки жила на 685,5 тис. грн, але при цьому умудрилась купити компанію зі статутним капіталом в 645 тис. грн, яка має у власності приміщення вартістю 200-280 тис. доларів. Щоправда, продаж компанії – це не продаж майна, і формально її могли продати і за одну гривню.
Катерина Доманська відмовилась говорити з журналістами про свій бізнес. Володимир Доманський коротко повідомив, що «це було давно», цим займалась його дружина, і приміщення «точно не було дороге». За його словами, приміщення взагалі не купували – «там були якісь обміни», але подробиць він не пам’ятає.
NGL.media отримали офіційний витяг з історичними даними щодо набуття у власність попередньою власницею нерухомості. І за договором обміну нічого не було, єдине – у кінці вересня того року Лафінчук купила квартиру у Львові.
У 2022 році у «Рясне-Сервіс» з’явилась ще одна співвласниця, Тетяна Томаль, яка внесла у статутний капітал квартиру. Майже одночасно з цим Томаль стала власницею іншої квартири в Брюховичах, на вулиці Ряснянській – її вона отримала від компанії тестя Доманського.
Цей об’єкт – це квартира в триповерховому будинку на вулиці Кленовій, 2 в Брюховичах, який чотири роки тому сильно пошкодила пожежа. Влітку минулого року тут створили ОСББ «Кленова-2». Контактним номером телефону в реєстрі, згідно з даними YouControl, записали мобільний номер Володимира Доманського.
На запитання про телефон і ОСББ Доманський заявив, що ніякого відношення до нього немає.
«Я коли був на посаді, до мене зверталося дуже багато людей щодо оформлення земельних ділянок, щодо оформлення права власності на майно, я свій телефон давав, він є у відкритому доступі», – натякає він, що ледь не кожен може використати його мобільний номер.
Доманський відхрещується і від компанії «Д.С. Груп», яка в реєстраційних даних вказала його телефон. Ця компанія офіційно належить його тестю Василю Уському. Восени 2022 року тесть також зареєструвався приватним підприємцем з основним видом діяльності «обслуговування напоями» і знову вказав контактний номер зятя.
Мобільний телефон Володимира Доманського використовує і компанія, яка веде масштабне будівництво ресторану з готелем у брюховицькому парку – офіційно на вулиці Курортній, 3.
Раніше журналісти писали, що під кінець свого перебування на посаді Доманський з депутатами дозволили дешево продати ділянку під цієї забудовою – лише по 21 тис. грн за «сотку». Власником стало підприємство «Княгиня», яке офіційно належить доценту «Львівської політехніки» Павлу Денисюку. Незадовго до приєднання до Львова Брюховицька селищна рада також видала оновлені містобудівні умови та обмеження на цей ресторан, де контактним номером телефону директора ПП «Княгиня» вказаний мобільний телефон Доманського.
Денисюк навідріз відмовився говорити про Доманського і ресторан. Однак Доманський і Денисюк були прописані за однією адресою в Брюховичах. Денисюк також був депутатом Брюховицької селищної ради і входив до депутатської групи «Разом до змін», головою якої був Володимир Доманський.
Під час роботи над цим розслідуванням кілька джерел повідомили NGL.media, що у Володимира Доманського нібито є ресторан на площі Ринок у Львові – «Таверна Salvador». Судячи зі сторінки закладу в Instagram, відкрився він на початку 2023 року.
Виявилось, приміщення ресторану взяли в оренду взяли батьки Катерини Доманської – Марія та Володимир Уські. Це підтвердив власник приміщення Ярослав Портухай.
Новим бізнесом нещодавно почав займатись ще молодший брат Катерина Доманської – 25-річний Володимир Уський. Він зареєструвався підприємцем і тепер їздить на фурі, яку йому весною купила сестра. Самі ж Доманські, до речі, цього року пересіли на електромобіль Jaguar I-Pace 2018 року випуску вартістю понад мільйон гривень, придбаним у лізинг.
Нещодавно Уський-молодший одружився на львів’янці Віолетті Нураємт, яка з 19 років почала скуповувати землю у Брюховичах. У грудні 2018 року вона придбала одразу два наділи площею майже 14 «соток».
Одну з ділянок на вулиці Курортній, площею 0,0544 га, виділили на сесії ради незадовго до того іншому чоловікові, але він продав її Нураємт лише за 60 тис. грн. За такі гроші у Брюховичах і «сотки» не знайдеш.
Вже у 20 років Віолетта Нураємт, за даними YouControl, стала засновницею компанії-забудовниці, якій передала цю ділянку на вулиці Курортній. Тоді фірма називалась «Перформенс» і дуже швидко перейшла до власників «Холдингу емоцій !Fest». Тепер це «Девелоперська компанія «Квітка». І проект забудови вже реалізували – збудували житлову багатоповерхівку.
Будівництво дозволила Брюховицька селищна рада під керівництвом Володимира Доманського, яка видала містобудівні умови та обмеження фірмі 20-річної Віолетти у серпні 2020 року, а восени компанію вже продали.
Що ж до другої придбаної ділянки, площею 0,0854 га, то її юна підприємниця купила за 140 тис. грн, а продала за майже 1,7 млн грн. Цю землю також виділили безкоштовно на сесії Брюховицької селищної ради за п’ять місяців до продажу. Віолетта Нураємт відмовилась говорити з NGL.media.
У тестя Доманського також з’явились ще дві компанії. У 2022 році Василь Уський став співзасновником «ДМ Консалтинг груп», що має різноманітні види діяльності – від будівництва до ресторанів. Чим реально займалась ця фірма – невідомо. На момент написання статті він був одноосібним власником, але коли журналісти почали телефонувати всім за коментарями, то фірма перейшла до іншого чоловіка і змінила назву на «Вешін ЛТД».
Журналісти з’ясували, що через «ДМ Консалтинг груп» пройшла низка нерухомості. Виглядало це так: співзасновник вносив до статутного капіталу нерухомість, яку потім різними способами переводили на інших людей.
Такою ж була історія із квартирою, яку отримала бізнес-партнерка дружини Доманської Тетяна Томаль. Цю квартиру у статутний капітал «ДМ Консалтинг груп» вніс партнер по фірмі тестя у лютому 2022 року, вказавши її вартість у 20 тис. грн, але вже в кінці жовтня її вивели з компанії та передали Томаль, яка вирішила вийти з учасників товариства. Квартиру оцінили у 75 тис. грн.
Ще цікавішими є два будинки на вулиці Лікарській, 12 в Брюховичах, кожен площею 158,6 м². Судячи з відкритих даних, мова йде про таунхауси у комплексі «Стокгольм», який будувала на орендованій для «обслуговування відпочинково-оздоровчого майнового комплексу» компанія під керівництвом Володимира Косенка. Ці будинки також внесли в статутний капітал «ДМ Консалтинг груп» у 2020 році співзасновники, а потім їх продали.
Продаж відбувся протягом одного року, але один котедж продали за майже 2,6 млн грн, а другий – лише за 80 тис. грн. Власницею нерухомості майже за безцінь стала 22-річна львів’янка.
А от про другу компанію тестя – «Д.С. Груп», яка використовує телефон Володимира Доманського – відомо значно менше. Його тесть мав партнера Ігоря Сільвестера, ексдепутата Львівської міськради від «Свободи». Він вийшов з бізнесу влітку 2024 року. Тоді ж керівником замість нього став Володимир Ледахівський – від нього Доманський декларував зарплату (4,4 тис. грн) у 2023 році. До речі, саме Ледахівський купив квартиру у брата Катерини Доманської за 2 млн грн.
Володимир Доманський про джерела доходів своїх родичів говорить обтічно – мовляв, тесть багато років працює, і зарплата в нього «немаленька». У них також були заощадження, щось купували і продавали, а якщо бракувало грошей, то позичали, і так далі: «Теща працювала приватним підприємцем колись давно, потім працювала в торгівлі. І бабуся, і дідусь – вони точно мали якісь кошти».
Як повідомляв Львівський портал, 24 грудня правоохоронці затримали депутата й колишнього селищного голову Брюховичів Володимира Доманського та заступника мера Яворова Віталія Денегу.
Посадовці обіцяли підприємцю допомогти виграти тендер на будівельні роботи, але той відмовився від їхніх послуг. Коли підприємець самостійно переміг у тендері, зловмисники вирішили вдати, ніби саме вони посприяли цьому, і почали вимагати від нього частину прибутку.
Затримали посадовців під час отримання 25 000 доларів та 190 000 гривень, які намагалися «змити в унітаз».
Їм повідомили про підозру у шахрайстві за попередньою групою осіб в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 190 КК України). За це посадовцям загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
Вже 27 грудня суд постановив взяти Віталія Денегу під варту на два місяці з правом застави в розмірі 908 400 гривень. Запобіжний захід триватиме до 25 лютого 2025 року.
А Володимиру Доманському обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 25 лютого 2025 року. Він не може покидати місце проживання та має здати на зберігання документи для виїзду закордон, пише Суспільне.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото: NGL.media
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-12-28 11:20:00