Україна і світ

Головне не розгубитися: як діяти, якщо запідозрили, що дитина засунула щось у ніс


Експерти дали низку дуже цінних порад, які допоможуть діяти грамотно й ефективно в разі, якщо ви запідозрили, що дитина засунула собі щось у ніс.

Найпоширеніші предмети

Медики дитячої лікарні Квінсленда нещодавно повідомили, що за останнє десятиліття у відділення невідкладної допомоги надійшло понад 1 650 дітей зі сторонніми предметами в носі. Серед найпоширеніших предметів були конструктори Lego, намистини, батарейки, ґудзики та крейда.

З наближенням різдвяних свят цілком імовірно, що дедалі більше подібних дрібних предметів приноситимуть до наших домівок як іграшки, подарунки чи дрібнички.

Ознаки стороннього предмета в носі

Іноді, коли дитина щось засунула в ніс, це очевидно, але не завжди. У малюка може бути біль або свербіж навколо носа, виділення або кровотеча, він може бути засмучений або почуватися некомфортно.

Якщо у вашої дитини утруднене дихання або ви підозрюєте, що вона вставила в ніс гострий предмет або пальчикову батарейку, негайно зверніться по медичну допомогу. Пальчикові батарейки можуть спричинити опіки та пошкодити тканини всього за 15 хвилин, що може призвести до інфекції та травми.

Що робити

Якщо ваша дитина вставила предмет туди, куди не слід:

  • зберігайте спокій: ваша дитина реагуватиме на ваші емоції, тому постарайтеся зберігати спокій і впевненість;
  • оцініть ситуацію: чи бачите ви предмет;
  • попросіть дитину обережно висякатися. Це може допомогти виштовхнути предмет;
  • виведіть дитину на вулицю на сонце: короткочасний вплив протягом хвилини чи двох може спровокувати сонячний чих, який може змістити предмет. Але уникайте вдихання, це може призвести до того, що предмет потрапить далі по дихальних шляхах і в легені;
  • ніколи не намагайтеся видалити предмет самостійно за допомогою пінцета, ватних паличок або інших інструментів. Це може проштовхнути предмет ще далі в ніс, що призведе до ще більшого пошкодження.

Якщо ці методи не допомогли витягнути предмет, ваша дитина не відчуває стресу і ви не підозрюєте, що це гострий предмет або батарейка-таблетка, зверніться до лікаря загальної практики. Можливо, він зможе побачити і витягнути предмет.

Профілактика краще

Запобігання подібним інцидентам починається з того, щоб тримати дрібні, блискучі, спокусливі предмети в недоступному для дітей місці та навчити їх не класти предмети в ніс або рот.

Контроль – це ключ. Батьки й опікуни також можуть бути суворими щодо того, що вони приносять у дім. Якщо є альтернативний товар, наприклад, схожий продукт, якому не потрібна батарейка-таблетка, розгляньте можливість його купівлі.

Усвідомлюючи небезпеки, спостерігаючи і роблячи відповідні дії в разі інцидентів, батьки можуть забезпечити безпеку своїх дітей, поки вони досліджують світ.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-02 11:10:00