Голові МСЕК Харківщини оголосили підозру за підробку 470 медичних довідок про інвалідність

На Харківщині анулювали 470 медичних довідок про фейкову інвалідність чоловіків призовного віку, виданих обласною МСЕК. Відтак підозри отримав голова комісії та ще понад десяток місцевих лікарів. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.
Як встановило розслідування, за суми від 2000 до 5000 доларів фігуранти продавали фіктивні довідки про інвалідність ухилянтам, які планували оформити «бронь» та регулярно отримувати державні соцвиплати.
Відтак, крім скасування підроблених медичних висновків, вдалось зупинити й виплату незаконно призначених пенсій, оформлених через оборудку та запобігти щомісячним державним збиткам на понад 2,4 млн грн.
Додамо, що це стало результатом викриття правоохоронцями масштабної «схеми для ухилянтів» в обласній медико-соціальній експертній комісії (МСЕК) у жовтні 2024 року. Тоді підозру отримали 13 учасників оборудки. Серед них голова регіональної МСЕК і лікарі місцевих медзакладів.
На підставі нових зібраних доказів слідчі СБУ додатково повідомили очільнику МСЕК та сімом його спільникам про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:
- чч. 2, 3 ст. 255 (створення злочинної організації та керівництво такою організацією, вчинене службовою особою з використанням службового становища);
- чч. 2, 4 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ, вчинене злочинною організацією);
- ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332 (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України з наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене з корисливих мотивів злочинною організацією);
- ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене злочинною організацією).
Усі учасники угруповання перебувають під вартою. Також вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій ще п’ятьом фігурантам.
Як повідомляв Львівський портал, після масштабних корупційних скандалів із фейковими інвалідностями в Україні вирішили ліквідувати медико-соціальні експертні комісії (МСЕК).
Як саме змінилася процедура оформлення інвалідності після ліквідації МСЕК читайте тут.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-03-05 14:44:00