Україна і світ

Глава Європарламенту про спецтрибунал над РФ і Путіним: Без цього не буде миру

Військово-політичне керівництво Росії, зокрема диктатора Володимира Путіна, потрібно притягнути до відповідальності за злочин агресії проти України. Без цього мир неможливий.

Про це заявила президентка Європарламенту Роберта Мецола під час спілкування з журналістами у Львові.

– Коли ми говоримо про мир, ми маємо говорити про притягнення до відповідальності. Хто б не був відповідальний за ці злочини, він має заплатити, – повідомила вона.

Мецола пояснила, що зараз потрібно знайти підходящу юрисдикцію та правові засоби для розслідування злочину агресії РФ.

Зараз дивляться

Вона уточнила, що під час зустрічі з генпрокурором України Андрієм Костіним почула про суттєвий прогрес у питанні створення спеціального трибуналу над РФ та “дуже хороші пропозиції”.

Голова Європарламенту також анонсувала переговори зі співробітниками ООН з цього питанні. За словами Мецоли, слід переконатися, що зараз є механізми для збору доказів злочинів РФ, а згодом – для судового переслідування.

– Якщо зібрані матеріали відповідають статті 8 Римського статуту, тобто злочин агресії, то необхідно створити спеціальний трибунал. Питання уже не в тому, яким чином, а питання – коли.

Коли ми бачимо випадки, які розслідуються в Україні, інформацію, яку збирають різні країни-члени (ЄС, – Ред.), США, Велика Британія, йдеться про притягнення винних до відповідальності, включно з Володимиром Путіним. Без цього в нас не буде миру, – наголосила Мецола.

За її словами, якщо західні союзники не зможуть знайти юридичне рішення щодо трибуналу, то підведуть Україну та інші країни, які розраховують на покарання винних у злочині агресії на території Європи.

Мецола висловила переконання, що ООН має бути підключена до покарання за воєнні злочини.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-04 18:59:46