Глава Пентагону назвав вступ України до НАТО та повернення до кордонів 2014 року нереалістичними
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2025/02/w3bce4-c16x9x50px50p-6508ead7a39aba121ad5b0d2464e4b18.webp-780x470.webp)
У середу, 12 лютого, новий міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що повернення кордонів України станом на 2014 рік є нереалістичною метою. Крім того, США не вважають членство України в НАТО реалістичним результатом мирного врегулювання війни. Про це він сказав у своїй промові на засіданні формату «Рамштайн» в Брюсселі, передає Європейська правда.
Гегсет заявив, що президент США Дональд Трамп хоче закінчити війну в Україні дипломатичним шляхом. При цьому він наголосив, що на це питання потрібно дивитись з реалістичної перспективи.
«Ми зможемо закінчити цю руйнівну війну та встановити тривалий мир… з реалістичною оцінкою поля бою. Ми прагнемо, як і ви, суверенної та успішної України. Але ми повинні почати з того, щоб визнати: повернення до кордонів які існували до 2014 року, є нереалістичною метою», – сказав глава Пентагону, додавши, що переслідування цієї ілюзорної мети тільки продовжить війну та страждання.
Він сказав, що тривалий мир в Україні повинен бути укладений на основі міцних гарантій безпеки, які б гарантували, що війна не почнеться знову.
«Це не має бути Мінськ 3.0», – сказав Гегсет.
У цьому контексті він сказав, що «Сполучені Штати не вважають, що членство України в НАТО є реалістичним результатом переговорного врегулювання».
Натомість він додав, що будь-які гарантії безпеки мають бути підкріплені боєздатними європейськими та неєвропейськими військами.
«Якщо ці війська будуть розгорнуті як миротворці в Україні в будь-який момент, вони повинні бути розгорнуті як частина місії поза межами НАТО і не підпадати під дію статті 5. Також має бути забезпечений надійний міжнародний нагляд за лінією зіткнення», – сказав Гегсет.
Він також сказав, що «американські війська не будуть розгорнуті в Україні» як частина будь-якої гарантії безпеки.
Як повідомляв Львівський портал, раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що Дональд Трамп може вплинути на те, чи вступить Україна до НАТО.
Зеленський заявив, що від початку деякі держави вели непрозору політику щодо України й не підтримували її вступ до НАТО. Зокрема, глава держави зазначав, що США, Німеччина, Угорщина та Словаччина не вважають, що Україна має стати членом НАТО.
Також український президент підкреслював, що 800-тисячна українська армія була б бонусом для Альянсу.
Натомість у грудні 2024 року Зеленський говорив, що Україна погодилась би вступити до НАТО без поширення 5 статті (про колективну оборону) на ті території, які перебувають під російською окупацією. Але саме запрошення має бути для України у її міжнародно визнаних кордонах.
Водночас президент визнає, що Північноатлантичний Альянс не хоче брати нового члена, в якого йде війна. Тому він наполягає на невідкладному наданні Україні запрошення, а безпеку під час імовірної паузи у війні можуть гарантувати іноземні війська, введені на територію країни.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: X / Secretary of Defense Pete Hegseth
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-02-12 16:59:00