Україна і світ

Глава МЗС Великої Британії Домінік Рааб закликав НАТО консолідувати зусилля з протидії загрозам, що походять від Росії

Разом з тим, Рааб припустив можливість покращення відносин з Росією, але лише за умови, що ця країна не підриватиме міжнародне право

Джерело: 112.ua

Глава МЗС Великої Британії Домінік Рааб закликав НАТО консолідувати зусилля з протидії загрозам, що походять від Росії

Глава МЗС Великої Британії Домінік Рааб закликав країни-члени НАТО консолідувати зусилля для протидії загрозам, що походять від Росії. Про це він сказав під час виступу на Парламентській асамблеї НАТО в Лондоні, повідомляє британське МЗС.

“Світ змінився з часів холодної війни. Росія використовує різні види дезінформації і розгортає нові ракетні системи у своїх зусиллях щодо дестабілізації Європи”, – зазначив Рааб.

Новини за темою: Представники керівного органу НАТО планують завітати до України наприкінці жовтня

Він також звернув увагу на порушення Москвою норм міжнародного права, коли вона анексувала український півострів Крим. Крім того, Рааб згадав про низку організованих РФ кібератак в Європі, спроби підтримати державний переворот в Чорногорії, отруєння колишнього агента ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в британському Солсбері.

Новини за темою: У НАТО вважають, що “формула Штайнмаєра” наблизить повну реалізацію мінських домовленостей

Неодноразові порушення Росією Договору про РСМД призвели до нещодавнього руйнування цієї десятирічної угоди, зазначив Рааб.

У зв’язку з зазначеними фактами перед союзниками НАТО виникає необхідність більш згуртованих дій на території Європи, серед яких – збільшення підтримки України та Грузії, військова присутність у Чорноморському регіоні.

Разом з тим, Рааб допустив можливість застосування підходу, який дає можливість покращити відносини з Росією, але лише за умови, що ця країна не підриватиме міжнародне право і продемонструє готовність до співпраці у питаннях його підтримки.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Вадим Пристайко назвав членство в Північноатлантичному Альянсі (НАТО) найбільш ефективним захистом незалежності України.

Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що припинення російської агресії спростило б вступ України до НАТО.

Раніше повідомлялося, що країни-члени НАТО зберуться на саміт в Україні 31 жовтня, в якому також прийматиме участь президент Володимир Зеленський.

Джерело: www.112.ua

Close