Україна і світ

Генерал Годжес спрогнозував, чи вдасться РФ досягти прориву на фронті у 2025 році

Наступ росіян на сході триває, проте економіка РФ у поганому стані, тому навряд чи ворогу у 2025 році вдасться обвалити фронт. До того ж сили РФ виснажує вдала Курська операція.

Про це Бен Годжес, військовим аналітиком і колишнім командувачем Сухопутних військ США в Європі, заявив в інтерв’ю Громадському.

Ядерна ескалація РФ та мирний план Трампа

За словами Бена Годжеса, ударом новою балістичною ракетою по Дніпру Росія змусила людей неабияк хвилюватися. Проте навряд чи Путін готовий завдати саме ядерного удару.

— Для росії немає жодної вигоди від використання ядерної зброї. Єдине, чого хоче Кремль, — переконати всіх, що росіяни можуть це зробити. Вони бачать, як ця загроза лякає людей, — наголосив Годжес.

Крім того, Росія дуже боїться, що Україна застосує західні ракети Storm Shadow/SCALP та ATACMS. Тож нервова реакція кремлівського диктатора демонструє ефективність ударів по складах із боєприпасами та інших військових цілях на території РФ.

Президент Джо Байден уже пояснив Москві, які катастрофічні наслідки матиме для РФ застосування ядерної зброї. Зараз росіяни намагаються показати обраному президенту Дональду Трампу, на що вони здатні.

– Але Путін не знає, що збирається робити Трамп. Тому я думаю, що Москва буде дуже обережною і не піде на серйозну ескалацію, – наголосив Бен Годжес.

До того ж ні Китай, ні Індія не хочуть, щоб Росія застосувала ядерну зброю. Китай хоче й надалі отримувати дешеву нафту й газ від РФ.

Ймовірність замороження війни в Україні

Генерал Кіт Келлог, якого Трамп планує призначити спецпредставником США з питань України та РФ, підтримує заморожування війни, пропонує залишити віддати Росії контроль над окупованими територіями та проти вступу України до НАТО.

За словами Бена Годжеса, оточенні обраного президента Трампа є люди, які виступають за реалізацію вищезазначеного сценарію. Але Трамп і його команда вже почали змінювати тон.

– Я думаю, що після своєї інавгурації президент скорегує позицію стосовно України, яку він та його оточення називали під час передвиборчої кампанії, – зауважив Годжес.

Що допоможе зупинити російський наступ на сході

За словами американського генерала, для України має велике значення допомога від США, як от протипіхотні міни, які адміністрація Байдена нарешті погодилась передати.

Також для України важливо бити далекобійною зброєю по території РФ – це ускладнює росіянам розміщення великого контингенту поблизу кордонів з Україною.

– Мені дуже прикро, що Україні не надали можливість застосовувати американську далекобійну зброю по території РФ два роки тому, – заявив Бен Годжес.

Чому РФ швидко просувається в Донецькій та Харківській областях

На думку генерала, Україна зараз має нові можливості для боротьби, але їх усе ще недостатньо, бо військових цілей завжди більше, ніж зброї в Україні.

– Україна покращує власну оборонну промисловість і збільшує темпи виробництва зброї. Необхідно це робити й надалі. Бойові дії не припиняться в найближчі місяці, тому Україні треба збільшувати виробництво безпілотників та іншої зброї. Також українській армії не вистачає артилерійських систем і боєприпасів, – сказав американський генерал.

У підсумку американський генерал зауважив, що поразка України не в інтересах США та Європи, тому Україна вистоїть.

Призовний вік в Україні

Годжес зауважив, що був доволі здивований, коли кілька років тому вперше почув, що Україна не мобілізує молодь.

– На мою думку, призовний вік в Україні занадто високий. У більшості країн світу можна вступити на військову службу вже у 18 або 19 років. Україна теж могла б використати таку можливість. З іншого боку, я розумію і поважаю рішення України оберігати молодь від війни. Це нормально. Але вам усе одно потрібні солдати для захисту, – сказав військовий.

Крім того, треба активніше залучати жінок до військової служби.

Курська операція

За словами Бена Годжеса, Курська операція показала світу, що Росію можна перемогти. Звичайно, Москва не перекинула усі ресурси з Донбасу на Курщину. Проте їй таки довелося витягувати ресурси з інших фронтів. І бої на Курщині досі тривають.

Межа російській здатності наступати

Від Авдіївки до Покровська 63 кілометри. За рік окупаційні війська не змогли просунутися на 60 км вглиб української території, навіть попри важкі втрати. Десятки тисяч російських солдатів загинули – це важко назвати успішною наступальною операцією.

– Ресурси росіян не безмежні. Звичайно, Росія продовжує виробляти зброю. Однак через санкції росіяни не можуть отримати деякі компоненти. Рубль зараз у жахливому стані. Тож поки не відомо, скільки ще вони зможуть продовжувати цю війну, – говорить генерал Годжес.

У РФ не вистачає робочої сили на військових заводах, бо їх забирають в армію. Це проблема. Неможливо підтримувати таку інтенсивну війну довго.

— Єдина перевага Росії — це велика кількість людей. Ось чому так важливо, щоб Україна мала можливість уражати штаби, артилерію та логістику Росії у глибокому тилу. Тисячі погано навчених російських піхотинців не зможуть багато зробити без ефективного командування, підтримки артилерії й танків та достатньої кількості боєприпасів, — наголосив Бен Годжес.

Звільнення Криму

За словами Бена Годжеса, звільнення Криму матиме вирішальне значення для цієї війни. Росія не повинна базувати там кораблі та використовувати його як логістичний хаб. Прийде час, Україні вдасться знищити Кримський міст.

За словами американського військового, ракети Taurus та ATACMS не призначені для знищення мостів. Ці ракети можуть зробити дірку в мосту. Але в Кримському мосту забагато сталі й бетону, тому знадобиться величезна кількість різної вибухівки й треба все ретельно спланувати.

Якою буде російсько-українська війна у 2025 році

Бен Годжес сумнівається, що росіянам у 2025 році вдасться обвалити фронт і досягти великого прориву.

Нове керівництво в США та ЄС може бути дуже корисним для України. До того ж проблеми у російській економіці лише наростають.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Ситуація у Сирії підриває можливості Ірану підтримувати зброєю Хезболлу. Тож цілком ймовірно, що Іран не зможе надавати військову підтримку Росії.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-06 00:34:00