Львівський портал

Фрідріха Мерца обрали канцлером Німеччини з другої спроби

Лідер німецької партії «Християнсько-демократичний союз» Фрідріх Мерц обраний канцлером Німеччини. Про це повідомляє hromadske з посиланням на tagesschau.

Під час другого голосування у Бундестазі він отримав 325 голосів за 316 необхідних. У першому турі, який відбувся вранці 6 травня, Мерц отримав лише 310 голосів. Це був перший випадок, коли обраний канцлер програв на виборах до Бундестагу після федеральних виборів та успішних коаліційних переговорів.

Другий тур мав відбутися до кінця цього тижня. Парламентські групи ХДС/ХСС, СДПН, «Зелених» та «Лівої партії» домовилися спільно розв’язати питання про виняток із правил процедури, щоб провести друге голосування того ж дня.

Для цього була потрібна більшість у дві третини голосів. У другому голосуванні кандидатуру Мерца запропонував не федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр, а Бундестаг.

Перед голосуванням співголова СДПН Ларс Клінгбайль, новий керівник парламентської групи ХДС/ХСС Єнс Шпан, а також інші провідні політики з ХДС/ХСС та СДПН звернулися до депутатів із закликом проголосувати за Мерца у другому турі.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Tobias Koch

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-05-06 18:25:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин