Франція, Німеччина та Польща підтримуватимуть Україну, поки триває робота над гарантіями безпеки – FT
Франція, Німеччина та Польща пообіцяли підтримувати Київ у військовому плані, поки вони та інші західні держави працюватимуть над питанням гарантій безпеки, спрямованих на зміцнення обороноздатності України та забезпечення її суверенного майбутнього.
Про це повідомляє Financial Times.
Президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент Польщі Анджей Дуда зустрілися в Єлисейському палаці в Парижі увечері в понеділок, 12 червня, щоб продемонструвати єдність на підтримку України, яка розпочала довгоочікуваний контрнаступ проти військ РФ.
Водночас вони не надали багато деталей про інтенсивні переговори, які зараз відбуваються між західними прихильниками України, про те, які гарантії безпеки вони нададуть після закінчення війни, а також про те, чи буде Україні надано чіткий графік вступу до НАТО.
– Наша підтримка триватиме стільки, скільки буде потрібно. Ми повинні гарантувати, що Росія не лише не виграє цю невдалу кампанію, але й ніколи не зможе її повторити, – сказав Макрон.
FT зазначає, що обговорення гарантій безпеки, які відбуваються як на двосторонньому рівні з Україною, так і між західними державами, відображають згоду з тим, що Києву не можна пропонувати членство в НАТО, поки йде війна. Однак залишаються розбіжності щодо того, що слід запропонувати натомість і що було б достатнім для того, щоб Росія більше не загрожувала Україні.
У той час як західні офіційні особи визнають, що зобов’язання НАТО щодо взаємної оборони за статтею 5 є єдиною справжньою гарантією безпеки, прихильники України намагаються отримати те, що вони називають довгостроковими гарантіями, які, як очікується, включатимуть щорічні поставки найсучаснішого озброєння, навчання за стандартами НАТО і обмін розвідданими.
– Такі пакети підтримки будуть спрямовані на стримування майбутньої російської агресії за рахунок зміцнення оборони України та модернізації її збройних сил відповідно до стандартів НАТО, щоб вона була готова приєднатися до альянсу, якщо і коли буде досягнуто політичного консенсусу щодо членства, – йдеться у матеріалі.
Деякі країни, зокрема США і Німеччина, наразі виступають проти того, щоб навіть дати Україні терміни приєднання, з огляду на побоювання, що це може мати на увазі зобов’язання за статтею 5 і розширити війну.
Макрон заявив, що підтримує “шлях” до членства, а Дуда заявив, що Україні потрібна “реальна перспектива для вступу в НАТО в майбутньому”.
– Питання стоїть між гарантіями і запевненнями. Ми не можемо пообіцяти їм, що підемо воювати за них, але можемо дати довгострокові зобов’язання забезпечити їхню безпеку іншими способами, – сказав один із європейських дипломатів, який брав участь у переговорах.
Раніше в Офісі президента пояснили, яких рішень очікує Україна від саміту НАТО у Вільнюсі 11 липня.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-06-13 11:41:27