Україна і світ

Експерти пояснили, чому обійми роблять нас не тільки щасливими, а й здоровими


Сьогодні, 21 січня, у Міжнародний день обіймів, експерти Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) МОЗ України розповіли, як ці чудові прояви людських емоцій роблять нас щасливими та здоровими.

І в радості, і в печалі

– Ми обіймаємо інших коли схвильовані, щасливі, сумні або намагаємося втішити. І, як виявляється, обійми роблять нас здоровішими та щасливішими, – зазначили в ЦГЗ.

За словами експертів, результати дослідження вчених Університету Карнегі-Меллона, Піттсбург, Пенсільванія, свідчать про те, що ті, хто обіймає, та ті, кого занурюють в обійми, рідше хворіють.

Покращити сон, зменшити біль

Також від самого народження дитини обійми чи дотики покращують її сон.
Крім того, обійми вивільняють окситоцин (його ще називають “гормоном обіймів” і “гормоном любові”), а це покращує самопочуття та навіть здатне зменшити больові відчуття.

Є дослідження, які доводять, що обійми допомагають знизити рівень стресу, рівень кров’яного тиску, а отже, знизити ризик серцево-судинних захворювань.

Впоратися зі стресом

Дотики інших людей допомагають нам впоратися зі стресом. Однак, коли дотики викликають дискомфорт або не вважаються безпечними (як під час пандемії коронавірусу), жести самодотику, як-от докладання руки до серця, можуть стати альтернативним способом.

Обійми також здатні посилювати сексуальне бажання, оскільки вивільняється дофамін, який стимулює мозок шукати задоволення. А ще дофамін може поліпшити пам’ять і концентрацію уваги.

Скільки разів на день потрібно обійматися

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Пам’ятайте, що обійми потрібні щодня. Бо, як казала американська сімейна психологиня Вірджинія Сатир, для виживання людині потрібно обійматися 4 рази на день, для підтримки – 8 разів, для зростання – 12.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-21 17:12:00