Україна і світ

Експерт розповів, що буде з цінами на продукти у вересні 2023 року

У серпні 2023 року знизилися ціни на овочі, фрукти, олію та сири. Водночас зросла вартість цукру, м’яса, молока та макаронних виробів.

Здешевшання овочів та фруктів збережеться у вересні, однак продукти перероблення продовжать зростати у ціні.

Про це заявив директор Національного наукового центру Інститут аграрної економіки, академік НААН Юрій Лупенко.

Зараз дивляться

– У серпні 2023 року зменшення споживчих цін на овочі прискорилось до -37,6 %, тоді як у липні воно становило -18,2 %. Загалом ціни на овочі зменшились на 22,3 % проти грудня та на 25,7 % — проти серпня 2022 року, – сказав він.

За словами експерта, це певною мірою сприяло зменшенню споживчих цін на товари і послуги, яке триває вже 2 місяці поспіль.

– У серпні проти липня – на 1,4 %, у липні проти червня – на 0,6 %. Ще більш відчутно зменшились ціни на харчі – на 3,9 % у серпні проти 2,1 % у липні, – зауважив Лупенко.

Серед харчів у серпні здешевшали фрукти (-4,2 %), масло (-0,9 %), олія соняшникова (-0,5 %), сир і м’який сир (-0,3 %), хліб і хлібопродукти (-0,2 %) та яйця (-0,1 %).

Ціни на рибу та продукти з риби, які у липні зросли проти червня на 0,7 %, залишились на тому ж рівні.

– При цьому у серпні зросли ціни на цукор – на 2,0 % проти 1,2 % у липні, м’ясо і м’ясопродукти – на 1,2 % проти 1,4 %, хліб – на 0,5 % проти 0,3 %, молоко – на 0,2 % проти 0,2 % у липні, макаронні вироби – на 0,1 % проти -0,2 %, – розповів експерт.

За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, подальше надходження на ринок продукції урожаю 2023 року, в першу чергу овочів та фруктів, сприятиме зниженню споживчих цін у вересні, а можливо і в жовтні-листопаді.

Водночас ціни на продукти перероблення, які залежать від вартості енергоресурсів та мають тривалі терміни зберігання, продовжать своє зростання в перші місяці осені, наймовірніше, в незначних масштабах, додав Лупенко.

Джерело: Суспільне
Ціни, Ціни на продукти

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-13 16:40:22

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин