Ексгенерал СБУ Наумов перед виїздом з України скупив квартири у Туреччині на 17,5 млн грн
Ексначальник Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрій Наумов, який виїхав з України напередодні повномасштабного вторгнення та в Сербії оскаржує вирок у справі щодо відмивання ним грошей, придбав три квартири за 17,5 мільйонів гривень в елітному ЖК в районі турецького міста Аланія на узбережжі Середземного моря. Про це йдеться у розслідуванні «Схем».
Зокрема, у розпорядженні журналістів є дані з турецького реєстру нерухомості, які свідчать про те, що у 2022 році Андрій Наумов придбав низку квартир у житловому комплексі Konak Seaside Premium в районі Каргиджак муніципалітету Аланія. Це преміальний ЖК у мальовничому районі середземноморського курорту. Як свідчать витяги з реєстру, він придбав три житлових приміщення на загальну суму майже 8,5 мільйонів турецьких лір (станом на 2022 рік – 17,5 мільйонів гривень).
Так, площа найбільших апартаментів складає 185 квадратних метрів. Відповідно до документів, сума угоди склала майже 3,5 мільйони турецьких лір – це більше 7 мільйонів гривень за курсом НБУ початку 2022 року. Друга квартира – за 3,1 мільйони лір (6,5 млн грн) – трохи менша, 115 квадратів. Площа найменших апартаментів на третьому поверсі ЖК, якими володіє Андрій Наумов – 70 квадратних метрів. Їхня вартість, відповідно до документів, – 1,8 млн турецьких лір (3,7 млн грн).
За даними джерел «Схем», близьких до кола спілкування Андрія Наумова, нерухомістю на турецькому узбережжі користується його сім’я, поки він сам у Сербії очікує на остаточне рішення суду у справі за звинуваченням у відмиванні грошей. Внаслідок суддівського вердикту ексгенерала СБУ можуть видворити з країни – і тоді, не виключено, він може переїхати до родини у Туреччину.
«Проте однозначної відповіді на питання, в яку саме країну відправлять Наумова, наразі немає – без рішення суду і подальшого роз’яснення ним та органами МВС процедури видворення. Видворення – це лише один з варіантів розвитку подій для Наумова, у разі підтвердження вироку суду першої інстанції апеляцією. Суд також може скасувати це рішення або змінити міру покарання», – йдеться у розслідуванні.
Журналісти також звернулися за коментарем до Наумова щодо купівлі нерухомості у Туреччині, походженні коштів на них та його позицію відносно обвинувачень проти нього в Сербії та Україні.
«У рамках розслідування кримінального провадження у Сербії було зроблено запити серед іншого в Туреччину. Після ретельної перевірки усіх моїх (та моєї сімʼї) транзакцій та походження коштів – порушень законодавства встановлено не було», – зазначив він.
Водночас експосадовець не відповів журналістам на запитання про вартість турецького майна і джерела походження коштів, за які він його придбав.
Крім того, на уточнення журналістів, що придбана ним нерухомість дає право на отримання турецького резидентства, Наумов повідомив: «Резидентом та громадянином жодної іншої країни, крім України, я не є». Щодо судового процесу у Сербії, Андрій Наумов зазначив, що «сподівається на справедливе рішення». Усі, пов’язані із ним події на території цієї країни, експосадовець назвав «зрежисованими».
«Моє затримання у Сербії відбувалося за участі українських спецслужб, у ході якого мене намагалися притягти за їхніми вигаданими довідками щодо, нібито, моєї участі у тяжких злочинах на території Сербії. Після того, як жодна підозра не знайшла свого підтвердження, сербська сторона почала шукати хоч щось, щоб виправдати моє затримання лише за порушення адміністративного законодавства. Вирок сербського суду зрежисований повністю з України та ґрунтується виключно на сфальсифікованій інформації, отриманій від України», – заявив він. Причинами цього назвав «політичне переслідування в Україні».
Андрій Наумов додав, що вважає рішення сербського суду «незаконним» та, у разі якщо воно буде підтверджене Апеляційним судом, планує звернутися до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).
«Судом може бути ухвалене рішення лише щодо заборони перебування на території Сербії, то ж визначитися, куди далі пересуватися – цей обовʼязок покладено виключно на мене», – наголосив він.
На уточнення журналістів, яку саме країну він розглядає і чи може це бути Туреччина, Наумов поки не відповів.
Раніше Львівський портал повідомляв, що 29 вересня 2023 року Вищий суд сербського міста Ниш засудив Андрія Наумова до одного року позбавлення волі за звинуваченням у відмиванні грошей.
У липні 2022 року Вищий суд міста Ниш у Сербії відхилив запит про екстрадицію Андрія Наумова, а Апеляційний суд у Ниші згодом підтвердив це рішення.
На початку 2024 року колишній генерал Служби безпеки України Андрій Наумов вийшов на волю.
Наприкінці квітня Нацагентство із запобігання корупції за результатами моніторингу способу життя ексгенерала СБУ Андрія Наумова виявило ознаки корупції на понад 32,7 млн грн.
У червні 2024 року колишньому начальнику Головного управління внутрішньої безпеки СБУ повідомили про підозру в організації підроблення офіційних документів з метою уникнення кримінальної відповідальності в Сербії. А наприкінці серпня, за запитом ДБР, Інтерпол оголосив Наумова у міжнародний розшук.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото: Радіо Свобода
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-01-14 10:20:00