Україна і світ

Екс-президент Литви Грибаускайте може стати новим генсеком НАТО – Politico

Колишній президент Литви Даля Грибаускайте може стати новим генсеком НАТО. Про це повідомляють американські ЗМІ з посиланням на власні джерела.

Крім неї, претендентами називають колишню очільницю Хорватії Колінду Грабар-Кітарович і президента Естонії Керсті Кальюлайд. Тому не виключено, що вперше в історії НАТО генсеком Північноатлантичного альянсу може стати жінка.

За інформацією ЗМІ, у штаб-квартирі НАТО вважають, що в умовах триваючого протистояння з Росією цю посаду повинен обійняти політик зі Східної Європи, продемонструвавши у такий спосіб важливий сигнал для Москви.

Чинний генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг залишатиметься на посаді до 30 вересня 2022 року.

Даля Грибаускайте є прихильницею євроатлантичної інтеграції України. Вона завжди підтримувала нашу країну, особливо коли почалася російська збройна агресія.

На посаді президента Литви Даля Грибаускайте перебувала 10 років. За цей час вона стала одним з найбільш жорстких супротивників політики президента РФ Володимира Путіна.

За 10 років президентства Грибаускайте Литва досягла значного успіху у зовнішній політиці, зокрема у збільшенні енергетичної незалежності від Росії.

Джерело: Politico

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-19 19:45:19

Back to top button