Україна і світ

Екс-голові Приватбанку Олександру Дубілету повідомили про підозру

Екс-голові правління Приватбанку Олександру Дубілету вручили підозру у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах, а також у службовому підробленні, що призвели до розтрати 136 млн грн та ще двом колишнім співробітникам.

ПриватБанк

Про це повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

 – Слідством встановлено, що у грудні 2016 року троє колишніх високопоставлених співробітника банку, усвідомлюючи, що ПАТ КБ Приватбанк, з урахуванням позиції власників його істотної участі, найближчим часом буде визнаний неплатоспроможним і перейде під контроль держави, і розуміючи, що в зв’язку з цим з 19 грудня 2016 року ці фірми втратять контроль над грошовими коштами банку, підготували і реалізували злочинний план розтрати грошових коштів фінустанови, – аззанчила Венедіктова.

За її словами, злочинний план полягав у протиправному нарахуванні та виплаті додаткової винагороди – індексованої комісії у зв’язку з ростом курсу гривні до долара США на користь пов’язаної з банком юридичної особи за наявними депозитними договорами з нею.

Також Венедіктова повідомила, що нарахування та виплата винагороди були заплановані з порушенням вимог закону про банки і банківську діяльність.

Насправді ухвалене рішення кредитного комітету банку щодо застосування нарахувань та виплат індексованої комісії було підроблене заднім числом.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-02-23 11:36:55

Back to top button