Двоє військовослужбовців, які вчинили державну зраду, постануть перед судом

Спеціалізована прокуратура у сфері оборони продовжує системну роботу з притягнення до кримінальної відповідальності військовослужбовців, які вчинили злочини проти основ національної безпеки України.
Про це повідомила 4 серпня спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону.
Так скеровано до суду обвинувальний акт стосовно військовослужбовця за фактом державної зради та добровільної участі в незаконних збройних формуваннях (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Встановлено, у грудні 2023 року військовослужбовець, перебуваючи на військовій службі у складі однієї з військових частин та виконуючи бойові завдання на території Донецької області, добровільно перейшов на бік ворога.
Він приєднався до складу так званого «добровольческого отряда им. максима кривоноса» незаконного збройного формування «днр» і розпочав участь у штурмових діях проти Сил оборони України.
Досудове розслідування та оперативний супровід здійснювалися УСБУ в Житомирській області.
З огляду на те, що обвинувачений переховується на тимчасово окупованій території, кримінальне провадження щодо нього здійснюється у порядку спеціального судового провадження (in absentia).
В іншому кримінальному провадженні встановлено, що військовослужбовець, проходячи військову службу в бойовому підрозділі на території Сумської області, добровільно встановив зв’язок із представником спецслужб рф та через месенджер «Telegram» передавав йому розвідувальну інформацію про розміщення особового складу, техніки, вогневих позицій озброєння та маршрути ударних дронів підрозділів ЗС України та інших військових формувань.
Крім того, під час обшуку за місцем проживання фігуранта правоохоронними органами було виявлено та вилучено вогнепальну зброю і бойові патрони, які він незаконно придбав та зберігав.
У вказаному кримінальному провадженні прокурорами Сумської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону до суду скеровано обвинувальний акт за ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 263 КК України (державна зрада та придбання і зберігання бойових припасів та вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу).
Військовослужбовцю було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Як повідомляла АрміяInform, на Донеччині затримали 9 зрадників, які воювали проти своїх.