Двох посадовиць ЛМР та директора ЛКП підозрюють у розкраданні грошей: мерія це заперечує

Правоохоронці підозрюють двох посадовиць райадміністрації Львова та директора підрядного комунального підприємства у розкраданні грошей на ремонті зруйнованих через атаку РФ будинків на Стрийській. У Львівській міській раді це заперечують. Про це повідомляє Львівський портал.
За матеріалами СБУ та Національної поліції, підозру отримали керівники двох районних адміністрацій Львова та директор підрядного комунального підприємства ЛМР, які причетні до розтрати бюджетних коштів.
Правоохоронці не називають імен фігурантів, втім за даними мерії, йдеться про керівника ЛКП «Рембуд» Олега Поліщука, заступницю голови Франківської районної адміністрації Ольгу Струмеляк та голову Галицької районної адміністрації Галину Гладяк.
За даними слідства, у липні 2023 року Росія здійснила масовану ракетну атаку по Львову, внаслідок якої були пошкоджені житлові будинки на одній з вулиць міста. Для ліквідації наслідків обстрілу міська рада виділила кошти з бюджету.
Зазначається, що директор комунального підприємства безпідставно завищив вартість матеріалів, використаних під час аварійно-відновлювальних робіт. Тим часом посадовці двох райадміністрацій погодили підроблену документацію, що дало можливість перерахувати підряднику бюджетні кошти за завищеними цінами.
«Згідно з висновками експертиз учасники схеми незаконно заволоділи коштами територіальної громади на суму понад 1,7 млн грн», – заявили у правоохоронних органах.
Відтак усім трьом фігурантам оголосили про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:
- посадовцям райадміністрацій за ч. 1, ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем);
- директору комунального підприємства за ч. 4 ст. 191 (розтрата чужого майна, вчинена у великих розмірах).
Водночас у Львівській міській раді відкинули підозри, які стосуються зловживання при відновленні вікон зруйнованих через атаку РФ будинків на вулиці Стрийській.
«Предметом уваги правоохоронців стали закупівлі вікон для трьох будинків на вул. Стрийській, які постраждали внаслідок російського обстрілу в липні 2023 року. Йдеться про десятки вікон. Варто уточнити, що це не звичайні металопластикові пакети. Закупівля та встановлення вікон для історичної будівлі в зоні ЮНЕСКО – це складна й дороговартісна процедура, яка здійснюється за індивідуальним замовленням під кожне вікно. Вона неможлива без погодження з консультативною історико-архітектурною радою. Кошторис робіт був погоджений у встановленому порядку та пройшов державну експертизу, як це передбачено законодавством», – розповіли у мерії.
У міській раді також повідомили, що загальна вартість відбудови та відновлення будинків після прильоту на Стрийській складає 147 млн грн.
«Слідство перевіряє, чи була обґрунтованою вартість матеріалів і послуг на суму 1 мільйон 200 тисяч грн – у контексті різких коливань цін на ринку. Адже саме восени 2023 року відбувся різкий стрибок вартості більшості будівельних матеріалів», – додали у ЛМР.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-25 14:42:00