Україна і світ

Двометровий «Фін» на Дніпрі: 120-мм відповідь окупантам з херсонських берегів

Кореспонденти Армія TV побували на позиціях, де військові щодня ризикують життям.

«Наразі ми працюємо важким мінометом фінського виробництва. Вага — понад 200 кг, довжина ствола — понад 2 метри», — пояснює навідник міномета, який став не лише майстром своєї справи, а й, за його власними словами, «майстром копання».

Шлях до позицій виявився не менш небезпечним, ніж перебування на них. Під час руху знімальної групи російський дрон намагався атакувати транспорт, але завдяки застосуванню засобів радіоелектронної протидії загрозу вдалося нейтралізувати.

Фронт на воді: як річкова флотилія ВМС України знищує «Шахеди» над Києвом

Фінський міномет калібру 120 мм став надійним союзником українських військових. «Він задовольняє основні потреби в роботі. За рахунок того, що він достатньо точний і надійний, це гарна система. Нам подобається з нею працювати», — зазначає боєць.

Розрахунок використовує як вітчизняні, так і західні боєприпаси. Серед них міни, які вже укомплектовані всім необхідним, на відміну від вітчизняних аналогів, що потребують додаткової підготовки перед використанням.

Херсонський напрямок ставить перед мінометниками особливі виклики. «Не так багато є простору для того, щоб знайти позицію, закопатися, замаскуватися, відпрацювати і не бути виявленим. Ворог розуміє, що якщо працює міномет, то він працює в певній смузі, яка досить вузька», — пояснює військовослужбовець.

Після прориву Каховської дамби підрозділ намагався діяти з островів, проте умови виявилися надзвичайно складними. «Реально виявилось на практиці, що це практично дуже складно, бо вода, бо не закопаєшся, міномет важкий, БК багато, пересуватись важко», — згадує боєць.

Гуркіт над Дніпром: 40 бригада берегової оборони стримує росіян на Херсонщині
Гуркіт над Дніпром: 40 бригада берегової оборони стримує росіян на Херсонщині

Сьогодні військові створили розгалужену систему підземних укриттів для захисту від ворожих обстрілів. «Насправді ви понаривали тут такі тунелі, тут достатньо глибоко, щоб було безпечно для вас», — зауважує журналіст. «Я не знаю, наскільки глибоко, я знаю, що це безпечно”, — відповідає військовий.

Тактика змінилася з початку бойових дій: «Спочатку ми так не робили. Ми вийшли, відпрацювали і сховались. А зараз ми підкопуємо, потім яму робимо, яма вже накрита і замаскована».

Попри всі труднощі, мотивація українських військових залишається високою. Найбільше побоювання, щоб наше суспільство не вирішило, що краще бути під росією. Я дуже сподіваюсь, що наше суспільство не обере цей шлях, а головне — зберегти державу, зберегти суверенітет, зберегти можливість розвиватися, зберегти своїх людей», — ділиться один із бійців.

Після кожного пострілу міномета, після кожної зміни позиції, після кожного місяця копання укриттів — українські захисники продовжують виконувати свій обов’язок, наближаючи мить, коли на Херсонщині знову запанує мир.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-04-09 13:32:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин