Дуже небезпечна інфекція: експерти про ризики поширення лихоманки Денге в Україні
Від початку 2024 року у 86 країнах світу було зареєстровано понад 12 млн випадків лихоманки Денге, з них понад 8 тис. – летальних, що вдвічі перевищує кількість випадків, зареєстрованих протягом 2023 року. Про це повідомили в Центрі громадського здоров’я МОЗ України.
– Бразилія повідомила про більшість випадків у 2024 році (понад 9 млн), далі йдуть Аргентина, Парагвай, Перу та Колумбія. У Гваделупі, де було зареєстровано епідемію лихоманки Денге (розпочалася в липні 2023 року), – ідеться в повідомленні.
Фази епідемії
З огляду на зменшення кількості випадків, поточну ситуацію класифікують як фазу 1 зі спорадичними випадками. Епідемія на початку цього року була спричинена серотипом DENV-2, тоді як останнім часом спостерігається збільшення частки серотипу DENV-3.
На Мартиніці та Сен-Мартені циркуляція лихоманки триває, але на нижчому рівні (фаза епідемії 1), з повідомленнями тільки про спорадичні випадки. У Французькій Гайані з початку 2024 року було зареєстровано понад 8 тис. підтверджених випадків лихоманки Денге.
Однак кількість випадків зменшується і останніми тижнями стабілізувалася на нижчому рівні після піку в січні 2024 року. Наразі повідомляється про менш ніж 10 випадків на тиждень (помірна циркуляція).
Спалах в Італії
У 2024 році в Італії спалахнула епідемія лихоманки Денге. Загалом зафіксовано понад 500 випадків захворювання, причому в регіоні Марке було підтверджено понад 100 випадків у місті Фано.
Медики припускають, що фактична кількість може бути вищою через велику кількість безсимптомних випадків (ECDC).
Хоча Італія вже раніше стикалася з випадками Денге, спалах 2024 року був помітний через зростання кількості випадків місцевої передачі. Це пов’язують із теплою погодою, що сприяло швидшому поширенню вірусу.
Денге в Україні
Також повідомлялося про поширення лихоманки Денге у Східному Середземномор’ї, Південно-Східній Азії та регіонах Західної частини Тихого океану згідно зі звітами регіональних офісів ВООЗ, а також в Африці в серпні 2024 року.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Експерти ЦГЗ застерігають: поява та закріплення компетентного вірусу Денге комара виду Aedes albopictus на півдні України, його здатність до швидкого поширення на території створює значні ризики для здоров’я населення України.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-05 13:09:33