Суспільне мовлення

Друге велике свято ісламу: у Львові родина з Харкова святкуватиме Курбан-байрам

У Львові родина переселенців з Харкова святкуватиме Курбан-байрам. Це свято мусульман. Цьогоріч його святкуватимуть від вечора 27 червня до суботи, 1 липня. Напередодні свята родина переселенців з Харкова розповіла про традиції та як планують відзначати на новому місці – у Львові.

Юлія Зайцева разом з чоловіком і дітьми переїхала до Львова з Харкова на початку повномасштабного вторгнення.

Юлія Зайцева. Суспільне Львів

За словами жінки, зазвичай їхня родина відзначає Курбан-байрам — свято, що знаменує закінчення священного для мусульман місяця Рамадану і символізує жертвоприношення.

“Курбан-байрам — це друге велике свято в ісламі. І кожен мусульманин після ранкової молитви йдуть один до одного в гості, вітають з цим святом”, — каже переселенка з Харкова Юлія Зайцева.

Друге велике свято ісламу: у Львові родина з Харкова святкуватиме Курбан-байрам

Друге велике свято ісламу: у Львові родина з Харкова святкуватиме Курбан-байрам. Суспільне Львів

Чоловік Юлії — кримський татарин. Він розповідає, що виріс в Узбекистані, куди його родину депортувала радянська влада. До Криму вони повернулися лише у 2000. Згадує, як святкували Курбан-байрам кримські татари:

“Ще є у кримських татар, кримських мусульман, така традиція — адат. Після цієї ранкової молитви йдуть один до одного в гості на каву. І ця кава називається bayramhavasi. Переважно ми їздимо до стареньких. Це така традиція — відвідувати людей похилого віку”, — каже переселенець Вільдан Атабаєв.

Друге велике свято ісламу: у Львові родина з Харкова святкуватиме Курбан-байрам

Вільдан Атабаєв. Суспільне Львів

Дружина Вільдана — Юлія — зауважує, що львів’яни толерантно ставляться до їхньої культури й традицій.

“Стосовно хіджабу, дуже негативних цих немає. У Львові люди з повагою тут до цього відносяться. Тут люди дуже набожні, ходять до церкви. Тому вони це все розуміють”, — каже переселенка Юлія Зайцева.

Також Юлія додає, що мріє знову поїхати до Криму після деокупації, щоб діти могли навчитися кримськотатарської мови.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram


Джерело: Суспільне мовлення України